UA / RU
Підтримати ZN.ua

КНДР, за кілька днів до інавгурації Трампа, запустила балістичні ракети малої дальності 

Пхеньян намагається “продемонструвати силу” та привернути увагу обраного президента США.

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Північна Корея запустила кілька балістичних ракет малої дальності у вівторок, 14 січня. Пхеньян “демонструє силу” за кілька днів до офіційного вступу на посаду обраного президента США Дональда Трампа, повідомляє Reuters.

Читайте також: Солдати, яких ЗСУ взяли у полон, працювали на Головне управління розвідки КНДР — ЗМІ

Ракети пролетіли близько 250 км із Канге, провінція Чагандо, недалеко від кордону з Китаєм, заявили в Об'єднаному комітеті начальників штабів Південної Кореї.

“Ми рішуче засуджуємо цей запуск як явну провокацію, яка серйозно загрожує миру і стабільності на Корейському півострові”, - додали в південнокорейському Об'єднаному комітеті начальників штабів, пообіцявши “жорстко відповісти” на будь-які подальші провокації.

Виконувач обов'язків президента Південної Кореї Чхве Сан Мок також засудив запуск як порушення резолюцій Ради Безпеки ООН і заявив, що Сеул жорстко відповість на провокації з боку Північної Кореї.

Головний секретар кабінету міністрів Японії Йошімаса Хаяші заявив, що Токіо відомо про ракетне випробування, і країна вживає всіх можливих заходів у відповідь, тісно співпрацюючи з Вашингтоном і Сеулом, включаючи обмін даними для попередження про ракетні обстріли в режимі реального часу.

Запуск відбувся приблизно через тиждень після того, як КНДР випробувала, за її словами, нову гіперзвукову балістичну ракету середньої дальності — це було перше ракетне випробування Пхеньяна з 5 листопада 2024 року.

Новий ракетний запуск у вівторок відбувся, зокрема, під час візиту до Сеула міністра закордонних справ Японії Такеші Івая. Глава МЗС Південної Кореї Чо Тхе Юл та Івая засудили ядерні й ракетні розробки Північної Кореї, пообіцявши посилення зв'язків Сеула й Токіо у сфері безпеки.

Запуск у вівторок також відбувся за кілька днів до інавгурації Трампа, який під час свого першого терміну на посаді президента США провів безпрецедентні саміти з північнокорейським лідером Кім Чен Ином.

Південнокорейські законодавці після брифінгу Національної розвідувальної служби заявили в понеділок, 13 січня, що нові випробування зброї Пхеньяном частково спрямовані на “демонстрацію засобів стримування проти США і привернення уваги Трампа”.

Читайте також: Військові КНДР у Курській області розгорнули рідкісну систему ППО, яку згодом самі ж росіяни й знищили – Forbes

Повідомлялося, що наразі серйозні ризики становить військова співпраця Росії та КНДР.  РФ намагається скористатися цією "єдністю" для виборювання собі місця на геополітичному Олімпі, зокрема, за допомогою військового потенціалу Північної Кореї. Заради своєї мети Москва не стримуватиме ядерних амбіцій Пхеньяна і тим самим надасть поштовх ядерному розповсюдженню, що за такого сценарію здається неминучим.

Якщо КНДР справді отримає, як прогнозується, технології виробництва МБР із дальністю, що дасть змогу досягати території США, це означатиме високу ймовірність повномасштабного ядерного конфлікту. Про те, чи зупинить Трамп тандем Росії та КНДР, розмірковував Сергій Корсунський.