UA / RU
Підтримати ZN.ua

КНДР вдруге запустила повітряні кулі зі сміттям до Південної Кореї

Сеул розглядає можливі заходи у відповідь.

Повітряні кулі зі сміттям перетнули демаркаційну лінію.

Повітряні кулі зі сміттям перетнули демаркаційну лінію.

КНДР знову відправила повітряні кулі зі сміттям до Південної Кореї та протягом п’яти днів глушила сигнали GPS. Цього разу Пхеньян відправив близько 600 куль, заявили військові Сеула, повідомляє Yonhap.

Повітряні кулі, як і минулого разу, несли різне сміття, наприклад недопалки, папір та пластикові пакети. Військові вирішили їх не збивати, оскільки у них можуть міститися токсичні хімікати. Місцевим жителям порадили не торкатися об’єктів і повідомляти про них найближчі правоохоронні органи. Повідомлень про постраждалих чи руйнування наразі не надходило, додає Yonhap.

Читайте також: КНДР запустила близько десяти балістичних ракет малої дальності

Офіс президента Південної Кореї має намір провести засідання Ради національної безпеки у неділю, 2 червня, щоб обговорити провокацію. Міністерство об'єднання у Сеулі попередило, що застосує «нестерпно» болючих заходів проти Північної Кореї, якщо вона продовжить влаштовувати «ірраціональні» провокаційні дії, передає Yonhap.

Як додає видання, Південна Корея може розглянути можливість проведення психологічної війни проти Північної Кореї. Це охоплює відновлення роботи гучномовців вздовж кордону або розсилання листівок з критикою режиму у Пхеньяні.

Нагадаємо, раніше КНДР запустила понад 90 повітряних куль зі сміттям до Південної Кореї. Тоді у Пхеньяні цю акцію назвали «око за око» та відповіддю на листівки із закликом повалити режим Кім Чен Ина, які відправляв Сеул до країни.

Останнім часом ситуація на Корейському півострові стає все більш небезпечною, а риторика північнокорейського режиму набуває більш войовничих рис. Кім Чен Ин відмовився під політики обʼєднання двох країн, а російсько-північнокорейське співробітництво є одним з чинників ризику, яке може підштовхнути КНДР до агресивніших дій. «Чи готується Північна Корея до війни?» ‒ відповідь на це питання читайте у статті Наталії Бутирської на ZN.UA.