UA / RU
Підтримати ZN.ua

КНДР стверджує, що супутник-шпигун сфотографував “цільові райони” у Південній Кореї, де дислокуються військові США

ЗМІ країни не публікували фотографії, нібито зроблені її розвідувальним супутником.

Північна Корея заявила в суботу, 25 листопада, що її лідер Кім Чен Ин оглянув фотографії, зроблені нещодавно запущеним військовим супутником-шпигуном. КНДР стверджує, що супутник зробив фотографії "основних цільових районів" у Південній Кореї, де дислокуються сили США, а також частини Гавайських островів. Про це повідомляє Yonhap.

Кім відвідав центр Національного управління аерокосмічних технологій КНДР, щоб "дізнатися про оперативну підготовку розвідувального супутника" та подивитися на фотографії, повідомило офіційне Центральне телеграфне агентство країни (ЦТАК).

Читайте також: Південна Корея посилила спостереження за кордоном з КНДР після запуску Пхеньяном супутника-шпигуна

Він оглянув фотографії основних цільових районів, включаючи Мокпхо, Гунсан, Пхьонтек, Осан, Сеул та інших на півдні і півночі.

У Пхьонтеку розташований найбільший у світі закордонний військовий об'єкт США Camp Humphreys. Інші американські військові бази також розташовані в Гунсані та Осані.

Північна Корея не публікувала фотографії, нібито зроблені її супутником-шпигуном.

Управління аерокосмічних технологій розповіло Кіму про "процес точного налаштування", який тривав протягом 62 годин після виведення розвідувального супутника на орбіту, і план моніторингу регіону.

КНДР також стверджує, що супутник зробив фотографії атомного авіаносця США Carl Vinson, який зараз перебуває на військово-морській базі в Пусані, за 320 кілометрів від Сеула. Крім того, Кім оглянув фотографії військово-морської бази США в Перл-Харборі і авіабази Хікам в Гонолулу.

Читайте також: Блінкен обговорив запуск супутника-шпигуна КНДР з главами МЗС Японії та Південної Кореї 

Запуск цього тижня став третьою спробою Північної Кореї після двох невдач у виведенні супутника на орбіту і відбувся після поїздки Кіма до Росії у вересні, під час якої президент РФ Владімір Путін пообіцяв допомогти Пхеньяну у розвитку космічних технологій. 

Сеул вважає, що Росія надала Північній Кореї допомогу у запуску супутника на тлі активізації співпраці між РФ та КНДР, у межах якої Пхеньян передав Москві зброю для війни проти України. Повідомлялося, що КНДР, зокрема, могла передати РФ балістичні ракети малої дальності і ракети для переносних зенітно-ракетних комплексів на додаток до артилерійських снарядів.