3 погодилася з пропозицією Китаю про початок діалогу з усіма зацікавленими сторонами для врегулювання ситуації на Корейському півострові, повідомив північнокорейський спецпосланець Чхве Рен Хе, який перебуває з візитом у Китаї, повідомляє китайське агентство Сіньхуа.
Начальник головного політуправління Корейської народної армії Чхве Рен Хе в Пекіні зустрівся з членом ПК Політбюро ЦК Компартії Китаю Лю Юньшанем. Під час переговорів китайський партійний функціонер закликав якомога швидше відновити шестисторонні переговори з денуклеаризації Корейського півострова.
Чхве Рен Хе зазначив, що КНДР згодна з позицією Китаю і готова почати діалог з відповідними сторонами. У "шістку" переговірників щодо північнокорейської ядерної програми входять Китай, Росія, Південна Корея, КНДР, Японія і США.
Хоча представник Міністерства у справах об'єднання Південної Кореї заявив, що поки рано робити висновки про цілі поїздки Чхве Рен Хе, є думка про те, що завданням переговорів стане врегулювання відносин у сфері економіки. Справа в тому що Банк Китаю напередодні закрив рахунок головного північнокорейського банку. За іншою версією, оскільки посланець є військовим, можливо, будуть обговорюватися питання ядерного озброєння, пише The New York Times.
Серед останніх подій, які могли викликати роздратування Китаю, - не тільки випробування ракет ближнього радіусу дії, але і захоплення в територіальних водах КНР китайського риболовецького судна з екіпажем, для звільнення якого було активне втручання китайського МЗС.
Були помічені і послаблення з боку КНДР в політиці, що стосується Південної Кореї. Пхеньянське телебачення вперше у своїй історії в одній з передач показало державний прапор свого південного сусіда.
Тим часом не тільки Північна Корея намагається йти на контакт з сусідами, а й навпаки. Так, в Японії виявили готовність до діалогу з Пхеньяном, який був перерваний після того, як КНДР запустила ракету-носій "Инха-3", передає Reuters. Генеральний секретар уряду Японії Йосіхіде Суга повідомив про те, що прем'єр-міністр країни розглядає можливість поновлення міжурядових переговорів з КНДР.
На цей крок японський уряд змусило занепокоєння за власних громадян, які, за даними країни, незаконно утримуються у КНДР з 1970-х років. Токіо наполягає, що північнокорейські спецслужби викрали 17 громадян Японії, відзначає РІА Новини. КНДР визнала лише 13 фактів викрадення. П'ятеро заручників змогли повернутися в Японію за підсумками візиту до КНДР колишнього прем'єр-міністра Дзюн'ітіро Коїдзумі в 2002 і 2004 роках. Решта вісім осіб, як запевняє північнокорейська сторона, загинули, але Токіо вважає надані докази смерті непереконливими.
США ж поки дуже стримано відреагували на заяву КНДР. Заступник прес-секретаря Держдепартаменту США Патрік Вентрелла заявив, що у них поки немає достатньої інформації, щоб сформулювати відповідь на цю ініціативу. Одночасно у Вашингтоні дали зрозуміти, що вони не мають наміру відразу "накидатися" на запропоновану Пхеньяном "морквину". Вентрелла заявив, що попередньою умовою для початку діалогу повинні стати кроки Пхеньяну в бік денуклеаризації.
З іншого боку, очевидно, що справа почала зрушуватися з мертвої точки, а сторони рано чи пізно потихеньку почнуть зближуватися, щоб сісти за один стіл для переговорів.
Ситуація навколо Північної Кореї помітно погіршилася за останні два місяці. На початку квітня з'явилися припущення про те, що Північна Корея може здійснити тестовий пуск балістичної ракети і провести четверті ядерні випробування. !zn
Читайте також:
КНДР налякала сусідів новими пусками ракет. Південна Корея прикрилася ізраїльськими комплексами
Обама готовий застосувати ядерну зброю для захисту союзників від агресії КНДР