UA / RU
Підтримати ZN.ua

КНДР попередила Японію про плани запустити супутник-шпигун найближчими днями

Це буде третя спроба КНДР вивести супутник-шпигун на орбіту. 

Північна Корея повідомила Японії, що планує запустити супутник у період з 22 листопада до 1 грудня, що стане третьою спробою вивести на орбіту супутник-шпигун всупереч забороні, встановленій Організацією Об'єднаних Націй. Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: КНДР має опосередковане чи пряме відношення до війни в Україні – президент Південної Кореї

Північна Корея вже двічі намагалася запустити супутник-шпигун, але попередні спроби були невдалими.

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда засудив плани КНДР і заявив, що оборонні системи його країни готові до будь-якої "несподіваної ситуації", яка може виникнути.

"Навіть якщо метою є запуск супутника, використання технології балістичних ракет є порушенням низки резолюцій Ради Безпеки ООН. Це також питання, яке сильно впливає на національну безпеку”, - сказав він журналістам.

За словами Кішіди, Японія співпрацюватиме зі Сполученими Штатами, Південною Кореєю та іншими країнами, рішуче закликаючи Північну Корею не здійснювати запуск.

Читайте також: Делегація РФ відвідала КНДР: які питання обговорювалися

Міністерство оборони Південної Кореї повідомило, що спостерігає за запланованим запуском. 

Пхеньян вважає свою космічну і ракетну програми суверенним правом і заявляв, що планує за допомогою супутників моніторити пересування американських і південнокорейських військ.

Аналітики кажуть, що супутники-шпигуни мають вирішальне значення для підвищення ефективності зброї Північної Кореї.

Південнокорейські військові виступили з попередженням, вимагаючи від Північної Кореї відмовитися від будь-яких планів запуску супутника, назвавши це провокацією, що загрожує безпеці Південної Кореї.

У вівторок, 21 листопада, американський авіаносець Carl Vinson увійшов до південнокорейського порту Пусан з раніше запланованим рейсом у межах посилення готовності союзників до протидії ракетним і ядерним загрозам з боку Північної Кореї.

Читайте також: Чим для нас небезпечний Кім Чен Ин у гостях у Путіна

Черговий запуск супутника відбудеться після того, як у вересні північнокорейський лідер Кім Чен Ин зустрівся з президентом РФ Владіміром Путіним у Росії, де глава Кремля пообіцяв допомогти Пхеньяну у розробці супутників.

Раніше повідомлялося, що КНДР могла передати Росії балістичні ракети малої дальності і ракети для переносних зенітно-ракетних комплексів на додаток до артилерійських снарядів для війни проти України. За боєприпаси від КНДР Росія може надати технологічну підтримку північнокорейській програмі розробки зброї.