Північна Корея повідомила Японії, що планує запустити супутник у період з 22 листопада до 1 грудня, що стане третьою спробою вивести на орбіту супутник-шпигун всупереч забороні, встановленій Організацією Об'єднаних Націй. Про це повідомляє Reuters.
Північна Корея вже двічі намагалася запустити супутник-шпигун, але попередні спроби були невдалими.
Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда засудив плани КНДР і заявив, що оборонні системи його країни готові до будь-якої "несподіваної ситуації", яка може виникнути.
"Навіть якщо метою є запуск супутника, використання технології балістичних ракет є порушенням низки резолюцій Ради Безпеки ООН. Це також питання, яке сильно впливає на національну безпеку”, - сказав він журналістам.
За словами Кішіди, Японія співпрацюватиме зі Сполученими Штатами, Південною Кореєю та іншими країнами, рішуче закликаючи Північну Корею не здійснювати запуск.
Міністерство оборони Південної Кореї повідомило, що спостерігає за запланованим запуском.
Пхеньян вважає свою космічну і ракетну програми суверенним правом і заявляв, що планує за допомогою супутників моніторити пересування американських і південнокорейських військ.
Аналітики кажуть, що супутники-шпигуни мають вирішальне значення для підвищення ефективності зброї Північної Кореї.
Південнокорейські військові виступили з попередженням, вимагаючи від Північної Кореї відмовитися від будь-яких планів запуску супутника, назвавши це провокацією, що загрожує безпеці Південної Кореї.
У вівторок, 21 листопада, американський авіаносець Carl Vinson увійшов до південнокорейського порту Пусан з раніше запланованим рейсом у межах посилення готовності союзників до протидії ракетним і ядерним загрозам з боку Північної Кореї.
Черговий запуск супутника відбудеться після того, як у вересні північнокорейський лідер Кім Чен Ин зустрівся з президентом РФ Владіміром Путіним у Росії, де глава Кремля пообіцяв допомогти Пхеньяну у розробці супутників.
Раніше повідомлялося, що КНДР могла передати Росії балістичні ракети малої дальності і ракети для переносних зенітно-ракетних комплексів на додаток до артилерійських снарядів для війни проти України. За боєприпаси від КНДР Росія може надати технологічну підтримку північнокорейській програмі розробки зброї.