У відносинах між КНДР і Південною Кореєю знову намітилося потепління - в четвер, 14 червня, делегації двох країн уклали угоду про поновлення військової комунікації, що відбулося вперше за останні 11 років, передає Deutsche Welle.
У спільному прес-релізі обох Корей йдеться, що в ході цих переговорів сторони обговорили демілітаризацію прикордонної села Пханмунджом - саме у ньому вперше зустрілися перед самітом США-КНДР лідери двох Корей - на деякий "випробувальний термін", а також припинення "ворожих дій" вздовж північнокорейсько-південнокорейського кордону.
Проте з деяких питань сторонам не вдалося досягти згоди.
Так, делегації військових не змогли домовитися про встановлення каналів зв'язку між представниками військового керівництва КНДР і Південної Кореї. Крім того, переговори на рівні міністерств оборони обох країн також не були погоджені.
Проте обидві сторони підкреслили, що домовилися в подальшому обов'язково працювати над пошуком рішення з цих питань, говориться в спільному прес-релізі.
Нагадаємо, 1 червня Північна і Південна Корея відновили мирні переговори на найвищому рівні. Сеул вважає це важливим кроком у зміцненні довіри з Пхеньяном на тлі дипломатичного поштовху під керівництвом США, щоб переконати Північ відмовитися від своєї ядерної зброї.
12 червня в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США беруть на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Тим не менш, санкції проти Кореї поки залишаються в силі.
Детальніше про саміт США і КНДР читайте в матеріалі Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха або тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".