UA / RU
Підтримати ZN.ua

КНДР хоче призупинити переговори про денуклеаризацію з США

Пхеньян не влаштовують вимоги, висунуті Вашингтоном на саміті у Ханої.

Вище керівництво Корейської Народно-демократичної республіки розглядає рішення про призупинення подальших переговорів з США щодо денуклеаризації, повідомила заступник міністра закордонних справ Північної Кореї Цой Сон Хі, повідомляє "Корреспондент".

Заступник міністра зазначила, що Пхеньяну не подобаються висунуті Вашингтоном на Ханойському саміті вимоги.

"У нас немає наміру йти на поступки вимогам США у будь-якій би то не було формі, ні тим більше бажання вести такого роду переговори", - підкреслила Цой Сон Хі.

Виступ Цой Сон Хі став першою заявою представників КНДР з оцінкою підсумків саміту голови Державної ради КНДР Кім Чен Ина та президента США Дональда Трампа. Найближчим часом сам Кім Чен Ин має намір виступити з офіційним зверненням, у якому він оголосить поточну ситуацію, своє рішення та подальші дії.

27 лютого в Ханої розпочався дводенний саміт США-КНДР на рівні глав держав. У перший день Трамп і Кім Чен Ин провели зустріч у форматі тет-а-тет. Президент США оцінив зустріч з лідером КНДР як "дуже добру". Мета саміту – подальший прогрес у виконанні домовленостей, досягнутих у ході саміту в Сінгапурі. У другий день стало відомо, що Трамп і Кім не домовилися щодо денуклеаризації Північної Кореї, проте Кім заявив, що запевнив Трампа, що хоче "позбавитися своєї ядерної програми".

Саміт США-КНДР завершили достроково, проте, за даними північнокорейських ЗМІ, Дональд Трамп і Кім Чен Ин встигли домовитися про нову зустріч.

2 березня стало відомо, що КНДР частково відновила раніше демонтований ракетний полігон у Сохе, який не використовувався з серпня 2018 року. На супутникових знімках, зроблених 2 березня, видно, що відновлювальні роботи йдуть на вертикальному випробувальному стенді двигуна та рейковій конструкції, призначеній для переміщення ракет на стартовому майданчику. Про проведення робіт на полігоні також повідомила південнокорейська розвідка.

Докладніше про саміт у Ханої читайте у матеріалі Наталії Бутирської "Високі ставки, низький результат" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".