UA / RU
Підтримати ZN.ua

Клінтон могла продати Росії уранові родовища США – NYT

Видання пише, що Фонд Клінтон отримав гроші з Росії, коли "Росатом" придбав видобувну компанію Uranium One.

Кандидат в президенти США Гіларі Клінтон могла бути причетною до таємної угоди, згідно з якою вона дозволила Росії придбати частину американських уранових родовищ. А за це фонд її сім'ї отримав щедрі "пожертви".

Про це сьогодні пише американське видання New York Times, нагадуючи про заголовок російської газети і рупора пропаганди "Правда": "Російська ядерна енергетика завойовує світ".

В тій статті за січень 2013 році описується, як російський "Росатом" придбав канадську гірничодобувну компанію Uranium One разом з урановими шахтами по всьому світу: від Центральної Азії до Західної Америки. Ця угода зробила російську атомну агенцію найбільшим виробником урану в світі і дозволила Путіну контролювати більшу частину світових запасів радіоактивного матеріалу.

"Однак таємний бік цієї історії стосується не лише президента Росії, а й колишнього президента США і жінку, яка збирається стати наступним лідером країни", - йдеться в статті.

Центральну роль в історії відіграють кілька чоловіків, які очолювали канадську гірничодобувну індустрію і були головними донорами благодійних починань колишнього президента Білла Клінтона і його родини. Канадці збудували, профінансували і зрештою продали росіянам компанію Uranium One.

Таким чином Росія отримала розпорядження не лише найбільш прибуткові у світі уранові шахти в Казахстані, а й одну п'яту шахт в США.

"Оскільки уран розглядається як стратегічний актив, важливий для національної безпеки, угода повинна була б бути ухвалена комітетом, до якого увійшли представники низки американських урядових агенцій. Також потрібен був і підпис Держдепартаменту, який на той час очолювала дружина колишнього президента Гіларі Клінтон", - йдеться в статті.

Видання пише, що канадські документи свідчать, що впродовж процесу передачі контролю над Uranium One благодійний фонд Клінтона отримав три окремі трансакції впродовж 2009-2013 років. Всього на рахунок фонду було перераховано 2,35 мільйонів доларів.

При цьому Клінтони не розкрили, хто перерахував ці гроші попри ініціативу Барака Обами щодо розкриття всіх донорів. Видання пише, що невдовзі після того, як російська сторона оголосила про намір придбати Uranium One, екс-президент Клінтон отримав 500 тисяч доларів від російського інвестиційного банку зі зв'язками з Кремлем, який також пізніше займався котируванням акцій придбаної гірничодобувної компанії.

"Уряд США і "Росатом" дали один одному обіцянки, які повинні були розвіяти побоювання щодо контролю росіян над більшою частиною уранових родовищ у світі. Але документи свідчать, що ці обіцянки були неодноразово порушені", - йдеться в статті.

Видання пише, що свої висновки воно зробило на основі розслідування щодо угоди про продаж Uranium One, низки інтерв'ю і документів, отриманих в Канаді, Росії і США. Також частину інформації про зв'язки фонду Клінтона і Москви розкрив колишній експерт Hoover Institution Пітер Швайцер, який видав книгу під назвою "Гроші Клінтона".

На сьогодні не відомо, чи вплинули таємниці перерахунки на рахунок Фонду Клінтона на угоду про продаж Uranium One. Прес-секретар виборчого штабу Гіларі Клінтон заявив, що не існує доказів, які вказували, що будучи на посаді Держсекретаря вона лобіювала інтереси когось з донорів.

Варто зауважити, що історія про причетність Гіларі Клінтон до угоди з Росією з'явилася в пресі після того, як вона оголосила про свої наміри вдруге балатуватися на посаду президента США. Раніше повідомлялося, що президентська кампанія Клінтон може стати найдорожчою в історії. Кандидат в президенти має намір зібрати на передвиборчу кампанію близько 2,5 мільярдів доларів. А видання "Голос Америки" повідомляло, що перемога Клінтон означатиме для України більшу допомогу США проти агресії РФ.