3 пілоти-камікадзе писали останні слова любові до своїх дружин, матерів і дітей на пачках сигарет і закривавлених пов'язках. А через кілька годин вони гинули за наказом Японської імперії в часи Другої світової війни.
"Це останні листи японських камікадзе, і через 70 років після смерті вони опинилися в центрі жорстких суперечок", - йдеться в статті The Times.
В містечку Тіран на півдні Японії у спеціальному музеї збереглися останні записи японських пілотів. Офіційне Токіо добивається від ООН внесення музею до пам'яток ЮНЕСКО. Але це не сподобалося Китаю.
В Пекіні розглядають заклики Токіо як спробу виправдати і прославити одну з найбільш сумних сторінок історії військової справи, коли близько 4 тисяч японських льотчиків загинули, виконуючи самовбивчі завдання.
Мер міста Мінамікюсю, яке включає в себе Тіран, пояснив, що мета японської сторони полягає приверненні уваги до страхіть війни, а не возвеличенні камікадзе. В цей же час, Японія зняла післявоєнний заборону на військові дії в інших країнах. Зміни відображені в нових оборонних принципах США і Японії і дозволять Токіо відігравати більш вагому роль в японсько-американському альянсі. Також наголошується, що зміни зумовлені зростанням військової потужності Китаю.