Китай вніс зміни в конституцію країни під приводом суперництва зі США, оголосивши "Нову епоху" розвитку у якій Пекін повинен у всьому наздогнати і перегнати Вашингтон, про це пише Олексій Коваль для ZN.ua.
Китайський парламент успішно змінив конституцію країни вперше за перші 14 років, що дозволить нинішньому лідеру КНР Сі Цзіньпіню довічно управляти Китаєм. До цього глава Піднебесної міг обиратися не більше ніж на два терміни по п'ять років кожний.
Як зазначає автор, "Нова епоха", про яку говорить нинішній китайський лідер, буде тривати до 2049 р., коли КНР відзначить 100-річчя з дня свого існування. До цього рубежу Китай повинен перетворитися на глобального лідера та по всіх основних показниках обігнати США".
Однак, говорячи про КНР, автор вказує на можливі в майбутньому проблеми на шляху економічного розвитку із-за невірно обраної політичної моделі.
"В економічному плані можливості Китаю виграти гонку за місце світового лідера не викликають сумніву, але сьогодні питання стоїть так: чи китайська політична модель буде більш ефективною та сучасною для того, щоб забезпечити таке лідерство? Чи зможе китайська Компартія забезпечити собі домінування на політичній сцені? Ця задача, як кажуть в Китаї, може бути вирішена лише в тому випадку, якщо слідувати обраному ще 40 років тому курсом реформ, а також просувати ідеї "соціалістичної модернізації".
Складу цього китайського уряду доведеться відповідати не тільки за виконання поточних завдань. Для уряду, дуже важливо буде оновити всю структуру управління державою. Оскільки нинішня структура управління вже не відповідає завданням, які висунула партія для довгострокового розвитку країни.
Нагадаємо, Сі Цзіньпіна переобрали головою КНР. Депутати першої сесії Всекитайських зборів народних представників 13-го скликання одноголосно проголосували за переобрання Сі Цзіньпіна на посаду голови Китайської Народної Республіки.
Раніше, парламент Китаю схвалив довічне правління лідера країни. Всекитайські збори народних представників (парламент) схвалив зміни до конституції, що скасовують згадки в документі обмежень терміну перебування у владі керівництва країни.
Детальніше про ситуацію навколо зміни конституції Китаю читайте в матеріалі Олексія Коваль "Партія в законі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".