UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай запевняє, що вже призупинив будівельні роботи в Південно-Китайському морі

Глава МЗС Китаю пропонує для перевірки "злітати і подивитися".

Китай припинив зведення штучних островів на спірних територіях у Південно-Китайському морі, заявив в середу міністр закордонних справ країни Ван І.

"Китай вже зупинив будівельні роботи", - заявив він журналістам на засіданні глав МЗС країн АСЕАН, що проходить в Малайзії, передає Reuters.

"Візьміть аероплан і злітайте подивитися", - додав він.

Як повідомляється, глава МЗС Китаю на цій же зустрічі закликав "нерегіональні" країни (держави, які не входять до АСЕАН - ред.) утримуватися від дій, які б спричинили за собою ескалацію конфлікту в Південно-Китайському морі.

В Куала-Лумпурі на даний момент також присутні представники держав, які не належать до АСЕАН, - Держсекретар США Джон Керрі, голова МЗС РФ Сергій Лавров, представники Катару, Туреччини і так далі.

Зокрема, в розмові з китайським колегою Керрі висловив стурбованість одноособовими діями Китаю на спірних територіях. Він також в черговий раз застеріг Китаю від мілітаризації вже зведених Китаєм островів.

Китай, у свою чергу, висловив згоду "прискорити консультації" для вироблення загального так званого "кодексу поведінки" у Південно-Китайському морі для всіх прикордонних країн.

Як повідомляє агентство, дипломати Китаю просили не піднімати питання про суперечки в Південно-Китайському морі на нинішньому засіданні, однак більшість країн активно обговорюють це питання, і вже виступили зі спільною заявою проти мілітаризації Китаю в морі.

На тлі вихідної загрози від мілітаризації Китаю на спірних територіях сусідні країни, такі як Філіппіни і Японія, посилюють спільне патрулювання спірних вод, у тому числі - за участю США.

США формально виражає нейтралітет щодо спортных територій в Південно-Китайському морі.

Раніше повідомлялося, що Китай представив свою військову стратегію. Зокрема, на тлі напруженості в Південно-Китайському морі на спірних територіях, в стратегії прокоментована позиція Китаю наступним чином: "Деякі сусіди роблять провокативні дії і зміцнюють військові присутність на рифах Китаю і островах, які вони нелегально окупували. Деякі треті країни (які не є сусідами, натяк на США - ред.) також втручаються в справи Південно-Китайського моря,ведуть стеження і розвідку проти Китаю".

На архіпелаг Спратлі (кит. Наньша - ред.), крім Китаю, претендують Бруней, В'єтнам, Малайзія, Тайвань і Філіппіни.