UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай закликає дипломатів ООН бойкотувати промову Далай-лами в Женеві

Запрошення Далай-лами на конференції в Женеву ображає суверенітет і територіальну цілісність Китаю, заявила влада КНР.

Китай направив дипломатам ООН лист, в якому закликає їх не брати участь в конференції нобелівських лауреатів премії з прав людини в Женеві, запланованій на 11 березня, на якій виступить тибетський духовний лідер Далай-лама 14-ий повідомляє агентство Reuters.

КНР підтвердила у своєму листі, що виступає проти появи на заході Далай-лами, оскільки вважає його діяльність "розкольницькою".

"Запрошення Далай-лами на вищезазначеному заході ображає суверенітет і територіальну цілісність Китаю, а також порушує принципи Статуту ООН. Китай рішуче виступає проти розкольницької діяльності Далай-лами 14-го в будь-якій якості і в будь-якій країні, проти його участі у заході", - йдеться в листі.

Далай-лама, який отримав Нобелівську премію миру в 1989 році, втік у вигнання в Індію в 1959 році після невдалого повстання проти комуністичного правління. Китай розглядає його як "сепаратиста" але чернець каже, що він хоче тільки справжньої автономії для своєї гімалайської батьківщини.

Агентство також нагадує, що в цей четвер, 10 березня, виповнюється п'ятдесят сьома річниця від початку мирного повстання тибетського народу проти вторгнення Китаю та окупації Тибету.

У минулому році в Китаї були скасовані концерти Bon Jovi через використання групою відео про Далай-ламу. Лідери Китаю вважають духовного лідера тибету "розкольником" і "вовком в одязі ченця", звинувачують його в пропаганді незалежності Тибету. Китайський уряд регулярно забороняє візити в країну художників, вчених і політичних лідерів, які, на їхню думку, підтримують Далай-ламу.

Читайте також: Папа римський відмовився прийняти Далай-ламу в Римі

Китайські війська увійшли в Тибет у 1950 році. Активісти тибетського опору звинувачують КНР в прагненні викорінити релігійну свободу і культуру в Тибеті. Пекін відкидає ці звинувачення і заявляє, що політика КНР покінчила з кріпацтвом в регіоні і дала імпульс до розвитку відсталою області.