UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай вирішив пом'якшити політику "одна сім'я - одна дитина"

Рішення пом'якшити політику регулювання народжуваності, введену ще у 1970-ті роки, було прийнято на пленумі Комуністичної партії Китаю.

Влада Китаю вирішила пом'якшити норму обмеження народжуваності, що дозволяє більшості сімейних пар мати лише одну дитину. В найближчому майбутньому сім'ям буде дозволено мати двох дітей за умови, що один із батьків є єдиною дитиною в сім'ї. Окрім того, політика "одна сім'я - одна дитина" вже майже не поширюється на сільських жителів та етнічні меншини.

Рішення пом'якшити політику регулювання народжуваності було прийнято за підсумками наради керівництва компартії Китаю. Також на нараді КПК було вирішено скасувати систему трудових таборів для перевиховання. Мережа трудових таборів була створена близько 50 років тому, і сьогодні там утримують кількох тисяч осіб. Поліцейські комісії мають право залучати правопорушників до кількох років виправних робіт у таборах без судового розгляду.

На третьому пленумі КПК під керівництвом голови КНР Сі Цзіньпіна також було оголошено плани з проведення економічної реформи.

Китай запровадив політику однієї дитини на одну сім'ю у 1970-ті роки з метою стримати стрімке зростання населення країни. Цієї норми відтоді дотримувалися досить жорстко, проте в ній сьогодні передбачені певні винятки. Так, в деяких містах обоє батьків повинні бути єдиними дітьми у своїх родинах, щоб їм дозволили мати двох дітей. У сільських районах сім'ї дозволено мати двох дітей тільки в тому випадку, якщо перша дитина - дівчинка.

Згідно з заявами правозахисників, ця політика призвела до того, що багато жінок були змушені вдаватися до абортів. Окрім того, традиційне бажання батьків мати у першу чергу хлопчиків створило гендерний дисбаланс, бо деякі жінки зважувалися на аборт, як тільки з'ясовували, що має народитися дівчинка.

Фахівці підрахували, що через цей дисбаланс вже до кінця цієї декади в Китаї буде близько 24 мільйонів чоловіків, які не зможуть знайти собі дружин-китаянок.

Ще однією проблемою є різке збільшення числа літніх людей. Коли дитина досягає працездатного віку, їй доводиться піклуватися не тільки про батьків, але і про батьків батьків, бабусь та дідусів.

Зростання населення Китаю поступово сповільнюється, і до 2050 року більше чверті населення країни складуть люди у віці понад 65 років. !zn

Читайте також:

Китай заявив про продуктивність політики обмеження народжуваності

Індія випередить Китай за чисельністю населення через 15 років

Шанхай вводить політику "одна сім'я - одна собака"