UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай вимагає вибачень від датської газети за карикатуру на коронавірус

Датська газета зобразила коронавірус на тлі китайського прапора.

Посольство Китаю в Данії вимагає вибачень від щоденної газети Jyllands-Posten після того, як вона опублікувала карикатуру китайського прапора з п'ятьма жовтими зірками, представленими як частинки коронавіруса.

У заяві посольства йдеться, що Jyllands-Posten і датський художник Нільс Бо Боженс повинні вибачитися перед китайцями за публікацію зображення під назвою "Коронавірус", у випуску газети в понеділок.

"Без всякого співчуття цей вчинок перейшов межу цивілізованого суспільства і етичних меж свободи слова та ображає людську совість", - заявили у вівторок в посольстві.

Головний редактор Якоб Нюбро заявив, що газета не збиралася висміювати ситуацію в Китаї, де новий коронавірус вбив 170 осіб і уразив тисячі, але відмовився вибачатися, повідомляє місцева новинна стрічка Ritzau.

"Ми не можемо вибачитися за те, що, на нашу думку, неправильно, - сказав Нюбро Ritzau. "У нас немає намірів принижувати або знущатися над ситуацією в Китаї, і ми не думаємо, що це робить малюнок".

Політики з різних країн кажуть, що Китай не повинен чинити тиск на газету. "Повна підтримка Jyllands-Posten", - написав лідер консервативної партії Сорен Папе Поульсен.

У 2005 році Jyllands-Posten опублікувала сатиричні малюнки пророка Мухаммеда, які викликали обурення по всьому мусульманському світу.

Як повідомлялося, в п'ятницю, 30 січня, ВООЗ оголосила спалах коронавіруса надзвичайною ситуацією міжнародного значення, оскільки випадки зараження вірусом фіксуються далеко за межами КНР.

В даний час в 18 країнах за межами Китаю зареєстровано 98 випадків захворювання, у тому числі 8 випадків передачі вірусу від людини до людини в чотирьох країнах: Німеччині, Японії, В'єтнамі та Сполучених Штатах Америки. Загалом на сьогодні підтверджено 7834 випадки, у тому числі 7736 в Китаї, що становить майже 99% всіх зареєстрованих випадків у світі. 170 людей загинули в результаті спалаху, всі вони в Китаї. Це більше, ніж кількість випадків зараження вірусом SARS 17 років тому.