UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай призупинив польоти Boeing 737-800 MAX через авіакатастрофу в Ефіопії

Таке рішення китайська влада ухвалила напередодні.

Влада Китаю вирішили тимчасово заборонити експлуатацію літаків Boeing Co 737 MAX 8, після падіння літака авіакомпанії Ethiopian Airlines 10 березня в Ефіопії, передає Reuters. Внутрішні авіалінії Китаю припинили використання літаків зазначеної моделі в неділю, 10 березня.

У Китайській авіаційній компанії Variflight заявили, що в понеділок також скасували щонайменше 29 міжнародних та внутрішніх рейсів. Також компанія поміняли літаки на 256 рейсах.

Зазначено, що літак такого типу розбився не в перше. Так, у жовтні минулого року, літак цієї моделі розбився через 13 хвилин після зльоту з Джакарти, здійснюючи внутрішній рейс. Тоді загинули всі 189 пасажирів і членів екіпажу.

"Враховуючи, що два нещасних випадки сталися з недавно доставленими літаками Boeing 737-8 і відбулися вони на етапі зльоту, вони мають деяку ступінь подібності", - зазначили в Адміністрації цивільної авіації Китаю.

Китайські авіалінії обслуговують 96 літаків 737 MAX 8, у тому числі Air China, China Eastern Airlines, China Southern Airlines і Hainan Airlines. Замість них планують використовувати моделі Boeing 737-800.

Питання про відновлення польотів 737 MAX 8 китайська влада розгляне тільки після того, як Boeing зобов'яжеться забезпечувати безпеку для літаків і доведе, що між розробниками літаків немає ніякого зв'язку.

Читайте також: Держдепартамент підтвердив загибель восьми громадян США у авіакатастрофі в Ефіопії

Нагадаємо, 10 березня в Ефіопії зазнав катастрофи авіалайнеркомпанії Ethiopian Airlines. Boeing 737-800 MAX рейсу ET 302 вранці в неділю вилетів з аеропорту Боле в столиці Ефіопії Аддіс-Абеба до столиці Кенії Найробі. Через кілька хвилин після зльоту літак зник з радарів. О 8:44 за місцевим часом він впав за 62 км від Аддіс-Абеби, в районі міста Бішофту. Трекер Flightradar24 називає можливою причиною аварії неполадки, що виникли відразу після вильоту літака з аеропорту.

На борту літака перебували громадяни 33 держав - 149 пасажирів і восьмеро членів екіпажу. За попередньою інформацією, українців серед загиблих немає.