UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай покращує можливості відбиття ударів з космосу – розвідка США

У Китаї діє як регіональна, так і всесвітня супутникова навігаційна система.

Новий звіт Пентагону про погрози в космосі попереджає, Китай продовжує удосконалювати свої можливості у сфері протидії космічноій зброї і проводить військові реформи, щоб краще інтегрувати кіберпростір, космос і радіоелектронну боротьбу в спільні військові операції, розповіли Розвідувальному управлінні Міністерства оборони США.

"Космічна програма підтримує як цивільні, так і військові інтереси, в тому числі зміцнення її науково-технічного сектору, міжнародного відносини і зусилля з військової модернізації. Китай прагне до швидкого досягнення цих цілей за допомогою досягнень в області досліджень і розробок космічних систем і космічних технологій", - йдеться у звіті.

У Китаї діє як регіональна, так і всесвітня супутникова навігаційна система.

У той час як Китай і Росія розробляють системи протиракетної зброї, вони просувають угоди в ООН, які обмежують використання зброї в космосі. Їх пропозиції не стосуються багатьох можливостей космічних війн, і у них немає механізмів перевірки, що дає Китаю і Росії можливість продовжити розробку космічної зброї.

Договір по космосу 1967 року забороняє розміщення зброї масового знищення на орбіті і на будь-якому небесному тілі, а також забороняє використання небесних тіл для військових баз, випробувань або маневрів. 107 держав ратифікували договір, у тому числі США, Китай, Північна Корея і Росія. Іран є одним з 23 держав, які підписали, але не ратифікували договір.

Звіт "Проблеми безпеки в космосі" і розглядає космічні можливості Росії, Китаю, Ірану і Північної Кореї.

Раніше повідомлялося, що Росія, Китай або США випадково можуть почати ядерну війну. Кібератаки проти США або напади на американські супутники можуть представляти собою стратегічну загрозу, яка заслуговує ядерного відповіді.