UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай переорієнтується на політику стимулювання росту населення

Вище керівництво Компартії Китаю обговорить новий п'ятирічний план економічного розвитку КНР вже в жовтні.

Голова КНР Сі Цзіньпін розглядає можливість зробити економічним пріоритетом країни - збільшення чисельності населення, повідомляє Bloomberg посилаючись на свої джерела.

Більше трьох десятиліть промислового буму створили другу за величиною економіку світу: "Китай бореться, щоб розбагатіти, перш ніж він постарішає". Уперше в КНР скоротилася частка працездатного населення.

Через такі зміни китайська влада може знизити цільовий показник зростання ВВП, що становить 7% в рік, до 6,5-7% і зробити його гнучким, повідомило джерело агентства.

Вище керівництво Комуністичної партії Китаю обговорить новий п'ятирічний план економічного розвитку КНР. План може бути винесений на голосування вже в жовтні.

Професор Інституту Пекінського університету досліджень в області народонаселення Мі Гуангзонг заявив, щоб уникнути погіршення ситуації необхідно послабити обмеження народжуваності і зміцнити систему соціального захисту для літніх людей. У даний час в Китаї діє прийнята 36 років тому політика "одна сім'я - одна дитина".

З моменту пом'якшення обмежень за дозволом на народження другої дитини звернулися близько 1,5 млн сімей (відстає від цільового показника уряду в 2 млн сімей в рік).

Згідно з прогнозом ООН, до 2050 року близько однієї третини китайців будуть у віці 60 років і старше, у порівнянні з 12 % в 2010 році. "Старіння" суспільства вже зараз ускладнює роботу системи соціального захисту та забезпечення.

Раніше британське видання The Guardian писало, що Китай має намір прийняти "політику двох дітей".

35 років тому в Китаї були прийняті "драконівські" правила контролю над народжуваністю, які стали причиною мільйонів вимушених абортів і створення демографічної "бомби уповільненої дії". Тепер Пекін може дозволити сім'ям мати по дві дитини.

Нові правила можуть бути реалізовані вже до кінця року, заявив джерело в уряді. Демограф з Шанхайської академії соціальних наук Лян Жонтанг заявила, що політика однієї дитини "має бути давно скасована".