У Китаї помер 34-річний доктор Лі Вэньлян, який ще наприкінці грудня попереджав про смертельний коронавірус і опинився в поліції. Смерть лікаря підтвердили у Центральній лікарні міста Вухань китайської провінції Хубей, пише South China Morning Post.
Про смерть лікаря першим повідомило видання The Global Times. Згодом у лікарні уточнили: лікар живий, але перебуває в реанімації у критичному стані.
Колеги лікаря Лі боролися за його життя, але не змогли врятувати його. У п'ятницю, 7 лютого, о 2:58 за місцевим часом (20:58 6 лютого за Києвом), він помер. Попередньо причиною смерті стала пневмонія, спричинена коронавірусом 2019 n-CoV.
"Він помер, попри всі зусилля, яких ми вжили, щоб реанімувати його. Ми глибоко сумуємо про його смерть", - йдеться в повідомленні на сторінці шпиталю в соціальній мережі Weibo.
Наприкінці грудня 2019 року офтальмолог із Вуханя Лі Венльлян розповів своїм колегам про пацієнтів із вірусною інфекцією, яка нагадувала SARS (гострий респіраторний синдром, який викликав атипову пневмонію в Китаї та інших країнах на початку 2000-х років). Він написав у чаті WeChat, що атипова пневмонія підтверджена в семи випадках.
Один з його колег запитав, чи повернулася атипова пневмонія, на що лікар відповів, що тип вірусу ще не визначений, тому не можна стверджувати, що це повторення минулого спалаху.
Після цього доктора Лі викликали чиновники з органів охорони здоров'я Вуханя і забажали пояснень, навіщо він поділився цією інформацією. Його двічі викликали в поліцію.
Поліцейські розкритикували лікаря за поширення неправдивих коментарів", які "суттєво порушили громадський порядок". Видання Sixth Tone оприлюднило документ від 3 січня, який Лі підписав у поліції і на якому видно червоні відбитки пальців. У документі доктор обіцяв не поширювати чутки про нове захворювання. Загалом у грудні поліція Вуханя покарала вісьмох людей за поширення чуток про вірус.
Після отримання догани Лі продовжив працювати. 10 січня він лікував від глаукоми жінку, яка виявилася заражена новим вірусом, тож доктор і його рідні захворіли. Він лікувався в тій самій лікарні, в якій працював.
28 січня, після того як новий коронавірус виявили у тисяч осіб в Китаї, Верховний суд КНР розкритикував поліцію Вуханя за те, як вона вчинила з доктором та іншими людьми, що намагалися усіх попередити.
"Можливо, сьогодні було б краще стримувати і контролювати новий коронавірус, якщо б люди повірили тоді "чутками", почали носити медичні маски, виконувати санітарні вимоги і уникати ринку живих диких тварин", - відзначили в суді.
Поліція Вуханя заявила у відповідь, що поліцейські "навчали і критикували" затриманих, але ніхто з них не був оштрафований або взятий під варту.
Станом на четвер, 6 лютого, кількість заражених коронавірусом в Китаї становить 28 254 людини, у світі – 214. Померли 565 осіб, зокрема 72 людини – за минулу добу. Випадків зараження коронавірусом в Україні не зафіксовано.
Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавіруса 2019-nCoV "надзвичайною ситуацією в області суспільної охорони здоров'я, що має міжнародне значення". У ВООЗ побоюються, що вірус потрапить на територію країн зі слабкою системою охорони здоров'я.
Влада КНР ввела жорсткий карантин у Вухані та інших містах, де зафіксовано спалах захворювання. Вильоти туристичних груп з Китаю призупинені.
Китайська коронавірус швидкими темпами поширюється в усьому світі. Редакція DT.UA зібрала найважливішу інформацію, пов'язану з небезпечним захворюванням.