UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай обвалив світові ціни на нафту до мінімуму за два роки

Ціни ще можуть піднятися за рахунок геополітичних подій, якщо вони створять загрозу світовому видобутку нафти, вважають аналітики. Наприклад, якщо виникнуть проблеми з поставками нафти і газу в Україну.

У понеділок ціни на нафту впали до мінімуму більше двох років нижче $ 97 за барель марки Brent через слабкі макроекономічних показників Китаю - одного з найбільших у світі споживачів енергоносіїв.

З ранку ф'ючерси на Brent подешевшали на $ 0,54 до $ 96,57 за барель, а ф'ючерси на WTI - на $ 1,07 до $ 91,20. Зростання фабричного виробництва в Китаї в серпні було мінімальним за 6 років, а вироблення електроенергії скоротилося вперше за чотири роки, повідомляє Reuters.

"Очевидно, що економічне зростання Китаю - одна з рушійних сил зростання світової економіки і попиту на нафту. Виходячи з поточних даних, зростання споживання нафти буде відставати від зростання видобутку", - сказав старший аналітик CMC Markets у Сіднеї Рик Спунер.

Зазначимо, що у серпні промвиробництво в Китаї показало найменше зростання (6,9%) за останні 6 років після економічної кризи. Зростання в інших ключових секторах теж сповільнилося, посиливши побоювання про те, що другій за величиною економіці світу загрожує різке гальмування, якщо Пекін не вживе заходів.

Лівія планує підвищити видобуток до 1 млн барелів на добу в жовтні. На думку міністрів нафтової промисловості країн Перської затоки, ОПЕК не буде скорочувати видобуток, поки ціни не впадуть нижче $ 85 за барель.

Читайте також: Ціна на нафту падає, незважаючи на санкції проти Росії і війну в Іраку - Die Welt

Ціни можуть піднятися за рахунок геополітичних подій, якщо вони створять загрозу світовому видобутку, вважають аналітики. "Якщо щось буде загрожувати видобутку в Іраку або поставкам нафти і газу в Україну, можна очікувати більш значного, ніж зазвичай, зростання цін", - сказав Спунер.

США в п'ятницю оголосили про новий етап санкцій проти російських банків, оборонного сектора і нафтової галузі, включаючи заборону американським виробникам продавати обладнання для розвідки нафти найбільшим російським компаніям, - "Газпрому", "Лукойлу", "Газпром нафти", "Сургутнафтогаз" і "Роснефти". !zn