UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай не підтримав засудження радою безпеки ООН ракетних запусків КНДР

Пекін турбується про те, щоб не загострювалася ситуація на Корейському півострові.

Учасники екстреного засідання Ради Безпеки ООН, що пройшов у ніч на четвер, 4 серпня, і присвяченого недавнім ракетних запусків Північної Кореї, розійшлися в думках щодо наступних дій організації.

Представник США Саманта Пауер зажадала від Радбезу "негайної різкої" реакції, заявивши про "подальших серйозних погрози миру і безпеки". У той же час Китай, що володіє в раді безпеки право вето, виступив проти швидкого засудження дій КНДР.

В даний момент не можна робити таких дій, які могли б загострити ситуацію на Корейському півострові", заявив постійний представник Китаю Лю Цзеи. "Існує справжній ризик. Ми повинні діяти відповідально", - додав він. При цьому Пекін залишається єдиний союзником Пхеньяну, ізольованого від більшої частини світу.

У середу, 3 серпня, КНДР провела випробування двох балістичних ракет середньої дальності. Перша ракета пролетіла близько 1000 кілометрів і впала в море в 250 км від північного узбережжя Японії. Друга ракета вибухнула в повітрі одразу після запуску. За даними Стратегічного командування США, йшлося про балістичні ракети середньої дальності типу "Нодон/Родон".

Попередні пуски ракет були здійснені КНДР 19 липня. Тоді були запущені три балістичні ракети.

Ракетні пуски балістичних технологій Північній Кореї заборонені відповідними резолюціями РБ ООН.

На початку липня США і Південна Корея прийняли рішення розгорнути на Корейському півострові елементи системи протиракетної оборони THAAD. У відповідь Північна Корея пригрозила союзникам "морем вогню".

На початку травня в Пхеньяні на з'їзді правлячої Трудової партії було прийнято рішення про посилення ядерної обороноздатності КНДР: як в якісному, так і кількісному плані. Раніше в ході свого виступу на з'їзді лідер КНДР Кім Чен Ин заявив, що Пхеньян не має наміру застосовувати ядерну зброю, якщо не буде прямої загрози суверенітету країни, і підкреслив, що Північна Корея буде виконувати зобов'язання щодо нерозповсюдження ядерної зброї.