UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай не має наміру визнавати рішення суду в територіальній суперечці з Філіппінами

Мета Філіппін полягає в запереченні прав КНР у Південно-Китайському морі, вважають у Пекіні.

У п'ятницю, 30 жовтня, заступник глави МЗС Китаю Лю Чженьмінь заявив, що КНР не визнає і ніколи не буде приймати участь в міжнародному арбітражі по територіальному спору з Філіппінами в Південно-Китайському морі, і рішення міжнародного суду не змінить позицію Пекіна.

У січні 2013 року Філіппіни в односторонньому порядку звернулися в Міжнародний трибунал з морського права (МТМП) для дозволу територіального диспуту з КНР по деяким районам у Південно-Китайському морі. Проте Китай заявив, що КНР не буде брати участь у цьому судовому розгляді і воліє вирішити територіальну суперечку в двосторонньому форматі.

"Арбітражний суд прийняв рішення, що може заслухати цю справу. На мій погляд, це рішення прийнято без урахування права Китаю і є неправильним", - сказав Лю Чженьмінь.

За його словами, Китай і далі буде дотримуватися своєї позиції: КНР не буде брати участь у розгляді і виступає за вирішення територіальних суперечок у Південно-Китайському морі через переговори і консультації, арбітраж, на думку Пекіна, не є вирішенням даної проблеми.

"Мета Філіппін полягає не в тому, щоб мирним шляхом врегулювати суперечку в Південно-Китайському морі, а в тому, щоб заперечувати права Китаю в Південно-Китайському морі. Це не вирішення проблеми", - вважає заступник глави МЗС КНР.

Через Південно-Китайське море проходить майже третина світового морського вантажопотоку, а шельф розташованих там островів багатий нафтою. На різні території в цьому районі, крім Китаю, претендують входять Бруней, В'єтнам, Малайзія та Філіппіни.

30 жовтня Командувач військово-морськими силами Китаю У Шенлі (Wu Shengli) попередив своїх американських колег про існування ризику виникнення незначного інциденту, який може призвести до війни", якщо США продовжать свої "провокаційні дії" в Південно-Китайському морі

26 жовтня, США відправили ракетний ескадрений міноносець USS Lassen, який повинен наблизитися на відстань 12 морських миль до штучних островів КНР у Південно-Китайському морі. У свою чергу, представник китайського посольства у Вашингтоні у зв'язку з відправкою есмінці США заявив, що Сполученим Штатам варто утриматися від провокаційних дій і належить зберігати регіональний мир і стабільність.

На тлі вихідної загрози від мілітаризації Китаю на спірних територіях сусідні країни, такі як Філіппіни і Японія, посилюють спільне патрулювання спірних вод, у тому числі - за участю США, які неодноразово заявляли про неприпустимість односторонніх дій Китаю в Південно-Китайському морі.

Раніше повідомлялося, що Китай представив свою військову стратегію. Зокрема, на тлі напруженості в Південно-Китайському морі на спірних територіях, в стратегії прокоментована позиція Китаю наступним чином: "Деякі сусіди роблять провокативні дії і зміцнюють військові присутність на рифах Китаю і островах, які вони нелегально окупували. Деякі треті країни (які не є сусідами, натяк на США - ред.) також втручаються в справи Південно-Китайського моря,ведуть стеження і розвідку проти Китаю".

На архіпелаг Спратлі (кит. Наньша - ред.), крім Ки