16 грудня в Шанхаї (Китайська Народна Республіка) між Республікою Білорусь і Шанхайським філією Банку розвитку Китаю підписано Угоду про надання строкового кредиту на суму 3,5 млрд. китайських юанів (500 мільйонів доларів).
Повідомлення про це розміщено на сайті Мінфіну Білорусі.
Кредит не пов'язаний з реалізацією будь-якого проекту і може бути спрямований на загальні цілі, в тому числі: на погашення і обслуговування державного боргу, підтримання золотовалютних резервів Республіки Білорусь, а також сприяння розвитку двосторонньої торгівлі між Білоруссю і Китаєм, підкреслюється в повідомленні.
Білорусь з задоволенням поставилася до отримання кредиту, вважаючи, що такий крок з боку Китаю свідчить про рівень відносин Республіки Білорусь та Банку розвитку Китаю, підвищення довіри китайських фінансових інститутів до Білорусі як надійного позичальника.
Нацбанк Білорусі з 1 січня 2021 року уніфікує монетарну політику з Банком Росії. Уніфікацію проведуть у відповідності з планами щодо поглиблення інтеграції двох країн, про що регулятори вже принципово домовилися.
Як заявив голова правління НББ Павло Каллаур, у зв'язку з цими изминениями НББ з січня 2021 року перейде на режим таргетування інфляції. А перед цим змінять білоруське законодавство.
Також в рамках "гармонізації монетарних політик" передбачається підтримання плаваючого обмінного курсу. А ось розмови про єдину валюту для двох держав або для всього ЄАЕС Каллаур назвав безпідставними. За його словами, такі чутки тільки "розбурхують громадськість" і "формують підвищені інфляційні і девальваційні очікування".
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністри Росії і Білорусі Дмитро Медведєв і Сергій Румас погодили деталі програми економічної інтеграції обох країн, що можна розцінювати як крок до створення конфедерації країн.
Детальніше про можливе поглинання Білорусі Росією читайте в статті Юрія Смілянського "Оманлива "вигода" Союзної держави" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".