Китай запропонував Сполученим Штатам безпрецедентні поступки в цілій низці питань на переговорах щодо закінчення тривалої торгової війни між першою і другою економіками світу, яка коштувала країнам кількох мільярдів доларів і вдарила по світовій економіці в цілому. Поступки, серед іншого, включають примусову передачу технологій, повідомили американські чиновники агентству Reuters.
Зазначається, що Вашингтон і Пекін продовжують роботу для подолання перешкод на шляху до нової торгової угоди між США і Китаєм.
Китай на переговорах запропонував нові рішення, які не висувалися раніше, в тому числі в області передачі технологій, сказав один з чотирьох чиновників. За його словами, учасники переговорів просунулися вперед в обговоренні деталей письмових угод, покликаних усунути побоювання США, проте ще не досягли бажаного результату.
Торговий представник США Роберт Лайтхайзер і міністр фінансів Стівен Мнучін в четвер прилетіли до Китаю на переговори.
"Вони можуть тривати до травня, червня, ніхто не знає. Можливо, це (укладання угоди) трапиться в квітні, ми не знаємо ", - сказав представник адміністрації США, додавши, що між Вашингтоном і Пекіном є розбіжності щодо захисту прав інтелектуальної власності і того, як забезпечити дотримання торгової угоди.
Торгова війна почалася навесні 2018 року, коли Вашингтон прийняв рішення підвищити мита на алюміній і сталь з низки країн, зокрема, з Китаю. На саміті "Великої двадцятки" в Буенос-Айресі Трамп і Сі погодилися на перемир'я в торговій війні, домовившись відкласти до березня 2019 введення нових торгових мит.
28 лютого у Білому домі заявили про "величезний" прогрес у переговорах з Китаєм, зазначивши, що дві країни стоять на порозі історичної угоди.