UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китайсько-європейські відносини погіршилися: в чому причина? — Bloomberg

Підтримка Пекіном Росії стала каменем спотикання у відносинах з Європою.

Нещодавня зустріч світових лідерів і військових на півдні Німеччини продемонструвала зростаючі розбіжності між Європейським Союзом і Китаєм щодо найбільшої проблеми безпеки блоку — війни в Україні. Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї, який очолював делегацію на Мюнхенській конференції з питань безпеки й виступив з 30-хвилинною промовою в суботу 17 лютого під час триденного заходу, заявив, що Пекін мало що запропонував по суті щодо того, як покласти край війні в Україні. Ван Ї сказав, що умови для мирних переговорів між Україною і Росією ще не дозріли, пише видання Bloomberg.

Ван Ї зустрівся зі своїм українським колегою Дмитром Кулебою. Голова українського МЗС поінформував його про плани України провести зустріч на вищому рівні для обговорення шляхів припинення війни.

Підтримка Пекіном Росії стала каменем спотикання у відносинах з Європою. Напруженість зростає, оскільки блок чітко дав зрозуміти, що не буде відокремлювати торгівлю від питань безпеки: Брюссель розпочав розслідування щодо китайських виробників електромобілів, а Пекін — антидемпінгове розслідування щодо лікеро-горілчаної продукції з ЄС. Брюссель розглядає можливість запровадження нових обмежень щодо трьох китайських фірм, які, на його думку, підтримують військові дії Росії в Україні.

Читайте також: Глава МЗС Китаю запевняв Кулебу, що Пекін не продає Москві «летальну зброю»

"Китай втратив довіру в Європі з українського питання через те, як він впорався з ситуацією. Це був тривожний дзвінок для Європи", — сказала Алісія Гарсія Ерреро, головний економіст з питань Азійсько-Тихоокеанського регіону в Natixis SA і старший науковий співробітник брюссельського аналітичного центру Bruegel.

Надлишкові потужності Китаю у виробництві електромобілів також є великим політичним ризиком для Європи, яка дедалі більше стурбована конкурентоспроможністю своїх національних автомобільних галузей. В умовах напружених відносин і низьких шансів на прогрес у торговельних і геополітичних питаннях європейські лідери дивляться не лише на Китай. 

Ще одне питання, яке розділяє Пекін і Брюссель — це їхні погляди на Організацію Північноатлантичного договору, або НАТО. Багато хто в Європі вважає, що військовий альянс відіграє вирішальну роль у стримуванні Росії та підтримці України.

Читайте також: Китай представив власну копію БПЛА Shahed

Китай виступає проти будь-яких спроб НАТО розширити свою присутність в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Проте в НАТО зростає занепокоєння щодо можливого повернення Дональда Трампа до Білого дому і ймовірності того, що він зменшить зобов'язання перед деякими членами Альянсу і підштовхне Україну до переговорів про припинення війни з Росією.