UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китайський Новий рік: традиції святкування

У Китаї це свято відзначають весело та шумно.

1 лютого настає рік Чорного Водяного Тигра за східним (китайським) календарем. Це свято називають Китайський Новий рік. Світкування традиційно триває два тижні, а з 31 січня по 6 лютого у Китаї встановлені вихідні дні.

Традиції Китайського Нового року

До свята, що розпочнається 31 січня, а завершується 15 лютого, прийнято готуватися заздалегідь. У Китаї існує давня традиція наводити порядок перед Новим роком – прибирати у будинках та викидати непотрібні речі.

На Китайський Новий рік прикрашають оселі червоними паперовими гірляндами, ліхтариками та власноруч роблять стилізовані «ялинки» з цитрусів. На свято прийнято одягати нове та чисте вбрання червоного кольору.

У Китаї свято заведено відзначати у родинному колі за святковим столом. В країні сформувалися давні традиції святкування Нового року та певний регламент відвідування родичів та друзів на свято:

На святковий стіл на Китайський Новий рік заведено подавати страви з риби та м’яса, що символізують добробут та продовження роду.

Оскільки свято прийнято відзначати весело, то у новорічну ніч традиційно запалюють феєрверки та хлопають хлопавки, щоб відлякати злих духів.

Китайці дарують один одному на свято два мандарини, що символізують достаток. Дітям на Китайський Новий рік прийнято дарувати червоні конверти з парною кількістю купюр.

Цикл новорічних святкувань у Китаї завершується Святом ліхтариків. Традиція є феєричною та видовищною – у нічне небо випускають сотні тисяч палаючих червоних ліхтариків з паперу.

Читайте також: Водохреща: традиції святкування в Україні

Що не можна робити у Китайський Новий рік

Заборонено одягати вбрання синього та білого кольорів, оскільки вони символізують жалобу та смерть.

Не слід виносити сміття з будинку – вважається, що так можна винести щастя.

На свято не можна мити або підстригати волосся, стригти нігті.

На Китайський Новий рік заборонено купувати нове взуття — це може викликати труднощі у новому році.

На свято не прийнято сумувати та говорити про минуле.