UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай звинувачує Південну Корею у створенні труднощів у відносинах країн

Посол Китаю в Південній Кореї застеріг від неправильних висновків стосовно Китаю через «втручання зовнішніх факторів», таких як тиск США. 

Південна Корея може робити «неправильні ставки» в китайсько-американському суперництві, заявив посол Китаю в Сеулі Сін Хеймін, закликаючи Сеул припинити від’єднання від Китаю та відновити економічні та дипломатичні зв’язки. Про це повідомляє Reuters.

Сін Хеймін зробив це зауваження під час зустрічі ввечері в четвер з Лі Чже Меном, головою провідної опозиційної партії Південної Кореї, яка критикувала президента Юн Сук Йоля за односторонню дипломатію стосовно альянсу зі США коштом відносин з Китаєм — його головним торговим партнером. 

Сін звинуватив Сеул у створенні «труднощів» для двосторонніх зв'язків через те, що він не поважає основні інтереси Пекіна, включаючи Тайвань, перебуваючи під впливом Сполучених Штатів.

Читайте також: Китай планує побудувати на Кубі станцію для шпигунства за військовими базами США – WSJ

«Відносини між Китаєм і Південною Кореєю стикаються з багатьма труднощами. Відверто кажучи, провина лежить не на Китаї. Ми сподіваємося, що південнокорейська сторона сумлінно дотримуватиметься своєї обіцянки та чітко поважатиме ключові проблеми Китаю, такі як питання Тайваню», - сказав він, згідно із заявою, опублікованою посольством.

«У ситуації, коли Сполучені Штати тиснуть на Китай усіма силами, дехто робить ставку на те, що Сполучені Штати виграють, а Китай програє. Це явно неправильне судження та нездатність правильно зрозуміти хід історії. Можу вас запевнити, ті, хто робить ставку на поразку Китаю, точно про це пошкодують», - сказав посол Китаю в Південній Кореї.

Офіс Юна та міністерство закордонних справ Сеула не відразу відповіли на запити про коментарі. Юн діяв обережно на тлі загострення конкуренції між США та Китаєм, але Сеул і Пекін обмінялися гарячими словами у квітні через коментарі Юна стосовно Тайваню, який Китай вважає своєю територією. Юн сказав, що спалах напруженості навколо Тайваню викликаний спробами силою змінити статус-кво, і що він виступає проти такої зміни.

Читайте також: Японія, США і Південна Корея запустять систему обміну інформацією про ракети КНДР

Сін сказав, що торговельний дефіцит Південної Кореї погіршився через її зусилля відокремитися від Китаю, але вона може «насолоджуватися бонусом» від економічного зростання Китаю, якщо її впевненість у двосторонніх зв'язках буде відновлена.
 
«Дві країни побудували нерозривну економічну структуру, в якій їхні промислові ланцюжки та ланцюги поставок тісно пов’язані», – сказав він.

Нагадуємо, нещодавно Південна Корея заявила, що підтримуватиме свій сектор чіпів, а президент країни Юн Сук Йоль назвав конкуренцію в галузі «тотальною війною» через загострення відносин США та Китаю. Президент країни зібрав 60 лідерів галузі, щоб обговорити збереження першости Південної Кореї у секторі.