Китай закликає Сполучені Штати зробити вибір між конфронтацією і співпрацею, заявив міністр закордонних справ КНР Ван І, повідомляє МЗС КНР.
Зараз в КНР знаходиться з візитом перший заступник держсекретаря США Венді Шерман. З нею і відбулася зустріч міністра.
"Ван І сказав, що нинішні китайсько-американські відносини стикаються з серйозними труднощами і викликами. Американській стороні слід серйозно подумати і зробити правильний вибір, чи буде наступний крок переходом до конфліктної конфронтації або до поліпшення і розвитку", - передає відомство КНР.
За словами міністра, нова адміністрація США "в цілому продовжує щодо Китаю невірну політику своїх попередників". Вона "намагається нагнітати стримування розвитку Китаю, нарощуючи репресії".
"Ці спроби навряд чи будуть реалізовані зараз і це ще менш ймовірно в майбутньому", - підкреслив Ван І.
Він звернув увагу заступника держсекретаря США на те, що розвиток і відродження Китаю дуже потужний і є неминучою тенденцією історичної еволюції.
"Соціалізм з китайською специфікою повністю відповідає національним умовам і потребам Китаю", - додав Ван І.
Він висунув три основні принципи, на яких, на думку Китаю, повинні грунтуватися китайсько-американські відносини:
- відмова Вашингтона від "викликів і спроб підірвати шлях і систему соціалізму з китайською специфікою;
- США "не повинні намагатися перешкоджати або навіть переривати процес розвитку Китаю;
- США не повинні "зазіхати на національний суверенітет Китаю, і тим більше підривати його територіальну цілісність".
Міністр КНР також заявив, що теми Тибету і Гонконгу, ніколи не були питаннями прав людини або демократії, і тим більше проблемами незалежності.
"Жодна країна не дозволить поставити під загрозу суверенітет і безпеку держави", - сказав глава МЗС КНР.
Він також додав, що тайванське питання - більш пріоритетне.
За словами міністра, головним є той факт, що і материк, і Тайвань належать одному Китаю, і що Тайвань є частиною території КНР.
"Це ніколи не змінювалося і не зміниться", - уклав Ван І.
"Ми закликаємо американську сторону виконувати свої зобов'язання і діяти в тайванському питанні обережно", - попередив Ван І.
Останнім часом Пекін підсилив свою збройну активність поблизу Тайваню, це може свідчити про наміри Китаю здійснити військове вторгнення на острів.
Загроза вторгнення Китаю на Тайвань є серйозною і неминучою, попередив американський адмірал Джон Аквіліно, якого призначили головою Індо-Тихоокеанського командування збройних сил США.