Китай закликав авіакомпанії, що працюють в Азії, уникати польотів у районах навколо Тайваню, де КНР проводить військові навчання у відповідь на візит спікера Палати представників США Ненсі Пелосі на Тайвань, пише Bloomberg.
Згідно з офіційним повідомленням, шість районів повітряного простору визначено як «небезпечні зони». Польоти будуть обмежені з 12:00. 4 серпня до 12.00 7 серпня (за місцевим часом).
Китай засудив візит Пелосі і заявив про низку економічних і військових заходів. Пекін вважає Тайвань частиною КНР. Острів залишається найбільш чутливою проблемою між США та Китаєм, яка може одного разу спровокувати військовий конфлікт.
Китайська авіакомпанія Xiamen Airlines оголосила про коригування кількох рейсів через Тайванську протоку. Пілотам авіакомпанії Cathay Pacific Airways Ltd. порадили мати запас пального на 30 хвилин для можливої зміни маршруту поблизу острова.
Компанія Korean Air планує перенаправити частину своїх рейсів до Південної Азії, щоб уникнути повітряного простору Тайваню під час військових навчань Китаю. Представник японського авіаперевізника ANA Holdings Inc. заявив, що компанія отримала повідомлення та змінює маршрути польотів на Тайвань. ANA та Japan Airlines Co. повідомили, що рейси до та з Тайваню продовжать виконуватися.
Острів веде переговори з Японією та Філіппінами про альтернативні маршрути повітряного сполучення. Також ЗМІ повідомляють, що Бюро морського порту Тайваню попередило кораблі уникати району, де будуть проходити навчання.
Згідно з заявами уряду, місцеві відділення Адміністрації морської безпеки Китаю також видали численні попередження для кораблів, які перетинають певні території, посилаючись на військові навчання.
Збій у роботі авіалайнерів стався на тлі ескалації напруженості між США та Китаєм, у той час як компанії борються з проблемами глобального ланцюжка поставок, спричиненими вторгненням Росії в Україну. Незрозуміло, чи триденна заборона на польоти буде продовжена, що посилює занепокоєння щодо стрімкого зростання цін на сировинні товари та ризики для ланцюгів поставок.
Раніше повідомлялося, що спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі у Тайвані зустрілася з його президенткою Цай Інвень. Перед переговорами Цай вручила Пелосі найвищу нагороду на Тайвані – Орден Доброзичливих хмар. Так президентка Тайваню відзначила спікерку нижньої палати Конгресу США за внесок у розвиток американо-тайванських відносин.
Ненсі Пелосі заявила, що американська делегація прибула до Тайваню, аби однозначно дати зрозуміти, що США не відмовляться від солідарності з ним.
Лідер Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін розкритикував візит представниці американського Конгресу на Тайвань. Він вважає, що такі дії є черговою провокацією США. Своєю чергою МЗС Китаю викликало посла США в Пекіні Ніколаса Бернса на знак протесту проти приїзду Ненсі Пелосі.