UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай заявив про «взяття під захист» країн Центральної Азії

Глава МЗС КНР пообіцяв підтримувати незалежність азійських республік, що перебували під впливом РФ 

У Китаї, що посилює свій вплив в Азійському регіоні, заявили про «рішучу підтримку» країн Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Туркменістану та Узбекистану у захисті їхнього суверенітету та незалежності, повідомляє «Укрінформ». 

«Китай рішуче підтримуватиме країни Центральної Азії у захисті національного суверенітету, незалежності, безпеки і територіальної цілісності, підтримуватиме країни у самостійному виборі шляхів розвитку в світлі їхніх національних умов і рішуче протистоятиме будь-якому зовнішньому втручанню у внутрішні справи центральноазійських держав», – заявив міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган перед зустріччю із главами МЗС Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Туркменістану та Узбекистану.

Глави МЗС центральноазійських країн, у відповідь, висловили підтримку «глобальним ініціативам» Китаю та погодилися із законністю його позиції стосовно питань, пов’язаних із Тайванем, Сіньцзяном і Тибетом.

Читайте також: Роки роботи в Росії і нагорода від Путіна: кого Китай відправить в Україну для обговорення миру

Після початку повномасштабного вторгнення в Україну, Росія почала втрачати вплив у центральноазійських країнах. Наразі вплив у цьому регіоні посилює Китай, який пропонує Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Туркменістану та Узбекистану інвестиції, економічний та інноваційний розвиток.

26 квітня президент України Володимир Зеленський та китайський лідер Сі Цзіньпін провели першу телефонну розмову від початку великої війни, яку розпочала проти України Росія. В Офісі президента заявили за результатами розмови, що Сі та Зеленський знайшли «точки перетину» між китайським «мирним планом» та українською «формулою миру». 

На тлі телефонної розмови лідерів, Україна відправила до Китаю нового посла – Павла Рябікіна, а Китай відправив до України спеціального урядового представника з питань Євразії Лі Хуея, який має брати участь у «політичному врегулюванні» російської війни проти України.