UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай ремонтує російське судно, яке займається поставкою боєприпасів з Північної Кореї

Натомість китайська влада заперечує його присутність у порту.

Китай надає причал для російського вантажного судна, яке перебуває під санкціями США і причетне до поставок зброї з Північної Кореї до Росії, пише Reuters, посилаючись на отримані агентством супутникові знімки від британського аналітичного центру Royal United Services Institute.

RUSI зазначив, що російське судно «Ангара», яке з серпня 2023 року перевезло до російських портів тисячі контейнерів, у яких, ймовірно, були північнокорейські боєприпаси, стоїть на якорі на китайській верфі в східній провінції Чжецзян з лютого.

«Присутність корабля в китайському порту підкреслює виклики, з якими стикаються Сполучені Штати та їхні союзники, коли вони намагаються задушити військову та економічну підтримку Росії», - пише агентство

Читайте також: США найближчим часом не будуть запроваджувати санкції проти китайських банків за підтримку РФ у війні — Reuters 
Читайте також: Китай відновлює воєнно-економічну потужність Росії для війни з Україною: Bloomberg

Супутникові зображення, отримані RUSI останніми місяцями від компаній, що займаються супутниковою зйомкою, показали, що «Ангара» пришвартована на верфі Zhoushan Xinya Shipyard у Чжецзяні, на веб-сайті якої зазначено, що це найбільша приватна судноремонтна компанія в Китаї.

Судно було ідентифіковано за допомогою транспондера унікальної системи автоматичної ідентифікації (AIS), який був ненадовго увімкнений, ймовірно, з міркувань безпеки під час навігації жвавою ділянкою Корейської протоки на шляху до Китаю.

В RUSI зазначають, що до того, як 9 лютого судно прибуло до Китаю нібито для ремонту або технічного обслуговування, «Ангара» була пришвартована в січні в портах Північної Кореї та Росії з вимкненим транспондером.

Корабель, який знаходиться під санкціями, здійснив щонайменше 11 поставок між північнокорейським портом Раджин і російськими портами з серпня 2023 року.

Читайте також: Які переваги має КНДР через підтримку Росії у війні проти України ‒ Bloomberg

Посольство Китаю у Вашингтоні заявило, що йому невідомі деталі, пов'язані з «Ангарою», але Китай «завжди виступає проти односторонніх санкцій і довгострокової юрисдикції, які не мають підґрунтя в міжнародному праві або мандаті Ради Безпеки».

Міністерство закордонних справ Китаю також заявило, що не має інформації з цього приводу.

Науковий співробітник RUSI Джозеф Бірн зазначив, що уряд Китаю повинен знати, що судно, яке перебуває під санкціями США, стояло на його верфі.

«Якщо він дозволить («Ангарі») вийти з порту без огляду, то це свідчить про те, що Китай, ймовірно, не вживатиме жодних заходів щодо цих російських суден», – сказав Бірн.

Читайте також: Україна, РФ та Туреччина останні два місяці домовлялися про судноплавство у Чорному морі ‒ Reuters

Вашингтон неодноразово закликав Китай не допомагати Москві у військових діях після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року, яке відбулося лише через кілька тижнів після того, як Росія та Китай оголосили про «безмежне партнерство».

Минулого тижня Блінкен розкритикував підтримку Китаєм російської оборонної промисловості, заявивши, що Пекін наразі є основним учасником війни Москви в Україні, хоча він постачає критично важливі компоненти для озброєння.

Очікується, що питання підтримки Китаєм Росії у її загарбницькій війні проти України стане головною темою переговорів під час візиту до Пекіна державного секретаря США Ентоні Блінкена.

Військово-технічне співробітництво Москви та Пхеньяна є спільним викликом для Києва та Сеула, адже воно подовжує здатність РФ затягувати війну проти України та збільшує військову напругу на Корейському півострові. Про те, як Україна та Південна Корея разом мають реагувати на цей виклик − пише Наталія Бутирська у статті «Корейські ракети для Росії. Чим Путін заплатив КНДР і як це загрожує Україні».