UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай оголосив ще одні військові навчання навколо Тайваню

Після резонансного візиту на Тайвань Ненсі Пелосі такі навчання можуть стати регулярними. 

Китай оголосив про ще одні військові навчання у воді та повітряному просторі навколо Тайваню - через день після запланованого завершення найбільших в історії навчань на знак протесту проти минулотижневого візиту до Тайбею спікера Палати представників США Ненсі Пелосі, пише Reuters.

Китайське командування на Східному театрі повідомило, що проведе спільні навчання, зосереджені на протичовнових і морських штурмових операціях, що підтверджує побоювання деяких аналітиків і дипломатів щодо безпеки, що Пекін продовжуватиме чинити тиск на оборону Тайваню.

Міністерство закордонних справ Тайваню засудило цей крок, заявивши, що Китай навмисно створює кризи, і закликало Пекін припинити військові дії.

«Перед обличчям військового залякування, створеного Китаєм, Тайвань не боятиметься і не відступатиме, а твердіше захищатиме свій суверенітет, національну безпеку та вільний і демократичний спосіб життя», - йдеться в заяві міністерства.

Окрім запусків 11 балістичних ракет малої дальності протягом чотирьох попередніх днів навчань, китайські військові кораблі, винищувачі та безпілотники активно маневрували навколо острова.

За словами людини, знайомої з ситуацією, яка займається плануванням безпеки, незадовго до закінчення цих навчань у неділю близько 10 військових кораблів з Китаю та Тайваню маневрували впритул навколо неофіційної серединної лінії Тайванської протоки.

Коментатор китайського державного телебачення сказав, що китайські військові тепер будуть проводити "регулярні" навчання на тайванському боці лінії розмежування.

Візит Пелосі на Тайвань минулого тижня викликав обурення Китаю, який вважає самокерований острів своїм і відповів випробувальними запусками балістичних ракет над Тайбеєм, а також відмовився від деяких напрямків діалогу з Вашингтоном.

Тривалість і точне місце проведення навчань поки що невідомі, але Тайвань вже пом’якшив обмеження на польоти поблизу шести районів, де Китай проводив навчання. 

Незадовго до того, як було оголошено про нові навчання, президент Тайваню Цай Ін Вень зустрілася з прем'єр-міністром Сент-Вінсента і Гренадин Ральфом Гонсалвесом і сказала йому, що вона зворушена його рішучістю відвідати країну, незважаючи на військовий тиск Китаю.

"Останніми днями прем'єр-міністр Гонсалвес заявив, що китайські військові навчання не завадять йому відвідати друзів на Тайвані. Ці заяви глибоко зворушили нас", - сказала Цай.

Залишається незрозумілим, коли Цай запросила Гонсалвеса: до чи після візиту Пелосі. «Ми не розголошуємо внутрішнє планування чи зв’язок між урядами», - відповіли агентству Reuters у міністерстві закордонних справ Тайваню.

Читайте також: Пріоритет розвідки США переключається з боротьби проти тероризму на Китай – АР

Минулого тижня в Білому домі заявили, що військові навчання Китаю в Тайванській протоці «провокаційні», «безвідповідальні» та спрямовані на зміну статус-кво.

Візит спікерки Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі на Тайвань, який за гостротою розвитку подій мав би вказати переможців та переможених, залишив ці місця вакантними. Чому? Читайте в статті Наталії Бутирської «Візит Ненсі Пелосі на Тайвань: чи буде велика війна».