UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай нарощує потенціал для швидкого перетворення військових навчань на повномасштабний напад, вважає Тайвань

Нещодавно Пекін провів чергові військові навчання навколо острова.

Китай нарощує свій потенціал, щоб швидко перетворити військові навчання на повномасштабний напад на Тайвань, заявив високопоставлений чиновник острова з питань безпеки, розповідаючи про оцінку урядом Тайбея стратегічних намірів Пекіна, які стоять за нещодавніми маневрами китайської армії навколо Тайваню. Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: Тайвань зафіксував рекордну кількість літаків Китаю, які брали участь у військових навчаннях навколо острова

“Вони нарощують свій потенціал, щоб перетворити військові навчання на конфлікт”, - заявив чиновник на умовах анонімності.

Тайвань повідомляв, що в навчаннях взяли участь рекордна кількість літаків Китаю — 153, а 25 катерів китайського флоту й берегової охорони наблизилися до прилеглої до острова зони.

“Вони підійшли дуже близько до Тайваню. Вони посилили свій тиск і скоротили час реагування Тайваню. Ці навчання становили для Тайваню більшу загрозу, ніж будь-коли раніше”, - додав чиновник.

За його словами, під час навчань Китай також запустив дві ракети в напрямку невстановленої внутрішньої території.

“Хоча цього разу вони не запускали ракети в бік Тайваню, вони відпрацьовували запуск ракет”, - сказав чиновник Тайбея.

Міноборони Китаю пообіцяло вжити подальших заходів проти острова в разі необхідності, а китайське Управління у справах Тайваню заявило, що Пекін ніколи не візьме на себе зобов'язання відмовитися від можливості застосування сили.

Тайванський чиновник розповів, що розвідка острова заздалегідь виявила ознаки китайських навчань і розгорнула засоби, в тому числі мобільні ракетні установки, в стратегічних точках ще до того, як Пекін оголосив про військові навчання в понеділок, 14 жовтня.

У доповіді парламенту Тайваню в четвер, 17 жовтня, Міністерство оборони острова заявило, що наразі Китай проводить три-чотири “патрулювання” на місяць навколо Тайваню, Тайбей вважає це “провокацією і збільшенням загрози” для своїх збройних сил.

Міністр оборони Тайваню Веллінгтон Ку, відповідаючи на запитання, коли Пекін може провести свої наступні військові навчання, сказав журналістам, що це може статися в будь-який час і під будь-яким приводом.

“Це свідчить про їхню гегемоністську природу, яку ми всі бачимо дуже чітко”, - зазначив Ку, додавши, що військові острова вже включили до щорічних навчань план протидії скороченому часу реагування на випадок, якщо Китай раптом перетворить свої маневри на справжній напад.

Дипломат Тайбея, знайомий з питаннями безпеки в регіоні, на умовах анонімності сказав, що військові навчання Пекіна становлять “велику загрозу”, оскільки за допомогою таких тренувань китайська армія швидко нарощує свої бойові можливості.

“Стан постійної готовності стає дедалі вищим і вищим — вони можуть перейти від навчань до війни в найкоротші терміни”, - додав дипломат.

Читайте також: Сі Цзіньпін після військових навчань Китаю відвідав провінцію, розташовану навпроти Тайваню

Китай, який вважає Тайвань своєю територією, провів у понеділок, 14 жовтня, масштабні військові навчання, які назвав попередженням “сепаратистським діям” після промови президента острова Вільяма Лая з нагоди національного дня минулого тижня.

Протягом останніх років Тайбей скаржиться на майже щоденну військову активність Китаю навколо острова — Тайвань уже давно живе під загрозою потенційного вторгнення Пекіна. Китай ніколи не відмовлявся від можливості застосування сили для отримання контролю над островом.