UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай може напасти на Тайвань найближчим часом — директор ЦРУ

Сі Цзіньпінь уважно стежить за Росією в її війні в Україні.

Сі Цзіньпін і Володимир Путін сформували досить тісні партнерські стосунки протягом останніх років — директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс в інтерв’ю американській телекомпанії PBS.

«За кілька тижнів до того, як Путін почав вторгнення в Україну, коли вони зустрілися на зимових Олімпійських іграх у Пекіні, вони проголосили безмежну дружбу. Однак, виявляється, що це партнерство насправді має певні обмеження, принаймні з точки зору небажання президента Сі надавати Путіну військову допомогу, про яку він просить під час війни в Україні», — зауважив Бернс у відповідь на питання щодо рівня співпраці між двома диктаторськими країнами.

Очільник ЦРУ також додав, що рівень співпраці Китая та Росії залишається значним, водночас Сі уважно стежить за перебігом війни в Україні, адже має власні плани.

«Я думаю, що жоден іноземний лідер не приділяв таку пильну увагу цій війні та поганим військовим результатам Росії, ніж Сі Цзіньпін, коли він думає про власні амбіції на Тайвані та в інших країнах», — наголосив Вільям Бернс.

Попри те, що Китай публічно наполягає на своєму бажанні «об’єднати Пекін і Тайвань» без застосування сили, Сі Цзіньпінь готується до війни, яка може стати тим більш ймовірною у разі, якщо Путін досягне своєї мети в Україні

«Ми знаємо, що він також доручив своєму військовому керівництву бути готовим до 2027 року розпочати війну.  Що далі ми заходимо в поточне десятиліття, то більшими є ризики військового конфлікту», — пояснив Бернс.

Як повідомлялось, Державний департамент США створив Управління щодо координації своєї політики щодо Китаю

Китай відмовився офіційно засуджувати російське вторгнення в Україну і продовжує активно співпрацювати з країною-агресоркою в економічній сфері. Попри останні заяви Сі Цзіньпіна, які нібито дистанціювали Пекін від Москви, сторони найближчим часом мають намір посилити торгове та енергетичне партнерство, яке включає купівлю КНР російської нафти, газу та інших товарів.

Раніше ZN.UA писало про те, що владу Китаю не влаштовує нинішня система світового порядку, в якій переважають західні цінності, стандарти, функціонують глобальні інститути, підпорядковані США. Про те, як Китай стає більш амбітним і наполегливим у досягненні своїх цілей, читайте у статті Наталії Бутирської «Новий порядок від Сі Цзіньпіна».