UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай є «найбільшою довгостроковою загрозою» для США — голова ФБР

На думку Рея, основна мета Піднебесної — стати єдиною світовою наддержавою.

"ФБР відкриває нову контррозвідувальну справу щодо Китаю кожні 10 годин"

"ФБР відкриває нову контррозвідувальну справу щодо Китаю кожні 10 годин"

Найбільшою довгостроковою загрозою інформаційної та інтелектуальної власності, а також економічної життєздатності  США є загроза з боку Китаю. Про це заявив директор ФБР Крістофер Рей, пише «Радіо Свобода».

На його думку, це загроза економічній та національній безпеці країни.

«Китай докладає всіх зусиль, щоб будь-якими засобами стати єдиною світовою наддержавою.  ФБР відкриває нову контррозвідувальну справу щодо Китаю кожні 10 годин. Майже половина із близько п’яти тисяч справ, які зараз ведуться в США, пов’язані з Китаєм»», — заявив Рей.

Директор ФБР зазначив, що Китай змушує своїх громадян, які проживають за кордоном, повернутися, та використовує проти них «шокуючу тактику».

«Ми говоримо про політичних конкурентів, дисидентів і критиків, які прагнуть викрити порушення Китаю у сфері прав людини», – сказав він.

Читайте також: Трамп отримував гроші на виборчу кампанію 2020 від людей пов'язаних з китайським урядом

Відносини США і Китаю останнім часом знову погіршилися. Трамп звинувачує Пекін у тому, що він докладає недостатньо зусиль, щоб зупинити пандемію коронавірусу. Проблеми у відносинах двох країн посилилися після рішення Пекіна ввести новий закон про національну безпеку в Гонконзі.