UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай і Росія працюватимуть над "подвійною протидією" США та їхнім союзникам

Глави МЗС Китаю та РФ зустрілися в Пекіні.

Китай та Росія домовилися розпочати діалог про євразійську безпеку з метою "подвійної протидії" європейсько-атлантичному альянсу на чолі з США, повідомляє Bloomberg.

"У нас спільна мета - підвищення безпеки в Євразії. Ми домовилися з нашими китайськими друзями розпочати діалог і залучити до нього інші країни-однодумці", - заявив у вівторок, 9 квітня, міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров на прес-конференції з главою МЗС Китаю Ван І в Пекіні. 

Читайте також: Глава мінфіну США попередила Пекін про санкції проти китайських банків, які допомагають Росії

За словами Лаврова, Ван запропонував ідею "подвійної протидії" США та їхнім союзникам у відповідь на "подвійне стримування" західних країн проти РФ та Китаю.

Лавров також заявив, що Москва з Пекіном підтвердили відсутність перспективи проведення зустрічей щодо завершення війни РФ проти України, коли позиція Росії ігнорується, маючи на увазі заплановану на червень конференцію у Швейцарії. Союзники України вважають присутність Китаю на такій конференції важливою для успіху ініціативи.

У вівторок речниця МЗС Китаю Мао Нін оминула питання про коментарі Лаврова щодо конференції. 

"Китай підтримує проведення в належний час міжнародної мирної конференції, яка буде визнана обома сторонами - Росією і Україною - і забезпечить рівноправну участь усіх сторін і чесне обговорення всіх мирних планів", - сказала вона.

За словами Лаврова, глава Кремля Владімір Путін і лідер Китаю Сі Цзіньпін зустрінуться на регіональному саміті в Казахстані в червні, а в жовтні - на зустрічі лідерів країн БРІКС. Минулого місяця ЗМІ писали, що Путін відвідає Китай у травні — це може стати його першою закордонною поїздкою після “переобрання” на посаду президента РФ. Путін, який зустрічався з Сі понад 40 разів, востаннє був у Китаї в жовтні минулого року.

США занепокоєні через підтримку Пекіном Росії. Американський президент Джо Байден порушив це питання під час розмови зі Сі Цзіньпіном, а міністр фінансів Штатів Джанет Єллен — під час свого візиту до Пекіна, заявивши, що китайські банки та експортери не повинні підтримувати військовий потенціал Москви. Вона також попередила Пекін про наслідки.

Читайте також: Китай забезпечує Росію даними геопросторової розвідки — Bloomberg

Пекін і Москва активізували дипломатичне та економічне партнерство після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, що допомогло Росії витримати безпрецедентні західні санкції. Китай не засудив вторгнення РФ, хоча в офіційних повідомленнях заявляє, що необхідно поважати суверенітет і територіальну цілісність усіх країн.

Після марних очікувань дієвих посередницьких зусиль Китаю офіційному Києву потрібно правильно розуміти дії й тези Пекіна. Про аспекти, на які варто звернути увагу Україні у відносинах з Китаєм, пише кандидат політичних наук Юлія Климишин у статті “Що означає китайська мудрість під час війни в Україні?”.