UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай і Росія більше не сприймаються як головні загрози безпеці — дослідження

Цього року лише громадяни Великої Британії та Японії все ще вважають Москву головним ризиком.

Китай і Росія вважаються меншою загрозою для населення Заходу, ніж рік тому, оскільки громадська думка змістилася в бік нетрадиційних ризиків, таких як масова міграція і радикальний іслам, йдеться в новому дослідженні. Сприйняття громадськістю традиційних ризиків у сфері безпеки залишається вищим, ніж три роки тому, але знизилося з 2022 року, коли Росія вторглася в Україну, свідчать результати опитування Мюнхенського індексу безпеки 2024.

Результати дослідження вказують на розрив між суспільними настроями та політикою, оскільки світові лідери зустрінуться пізніше цього тижня на Мюнхенській конференції з безпеки, щоб обговорити те, що організатори назвали "низхідною тенденцією у світовій політиці, позначеною зростанням геополітичної напруженості та економічної невизначеності". Головними питаннями порядку денного будуть війни між Росією й Україною та Ізраїлем і ХАМАСом, а також розширення НАТО і можливе повернення Дональда Трампа в Білий дім, зазначає видання CNBC.

Читайте також: Китай продовжує нарощувати торгівлю з Росією, в листопаді встановлено новий рекорд

Громадська думка щодо середньострокових економічних і геополітичних ризиків загалом збігається, однак більшість респондентів у західних країнах вважають, що Китай та інші держави Глобального Півдня стануть потужнішими протягом наступного десятиліття, тоді як західні держави, швидше за все, перебуватимуть у стані стагнації або занепаду.

В опитуванні, в якому взяли участь 12000 осіб з країн G7, а також Бразилії, Індії, Китаю та Південної Африки, мало хто з західних респондентів вважав, що їхня країна буде більш безпечною і заможною через 10 років. На противагу цьому, більшість респондентів з країн, що розвиваються, вважають, що їхні країни стануть кращими у фінансовому та політичному плані.

Читайте також: США попередили про плани РФ використати вибори в країнах Європи проти України 

Цього року лише громадяни Великої Британії та Японії все ще вважають Москву головним ризиком, тоді як Німеччина та Італія зафіксували значне послаблення занепокоєння. Зокрема, зменшилися занепокоєння щодо ризиків ядерного конфлікту та перебоїв у постачанні енергоресурсів.

П'ять країн "Великої сімки", за винятком Канади та Японії, цього року сприймали Китай більш прихильно, ніж минулого, за винятком Канади та Японії. Прикметно, що китайські респонденти вважають усі країни, окрім Росії та Білорусі, більш загрозливими, ніж раніше. Це також єдина країна, яка назвала США загрозою.

Читайте також: Білий дім: КНДР, Китай та Росія посилюють співпрацю

Відчуття загрози з боку радикального ісламу також помітно зросло, хоча автори звіту зазначають, що такі настрої в основному сконцентровані в Європі та Північній Америці й, ймовірно, є наслідком війни між Ізраїлем і ХАМАСом. Проблеми кібербезпеки, тим часом, посіли перше місце серед ризиків у Китаї та США, оскільки обидві країни посилюють обмеження одна проти одної в гонці за технологічне домінування.