Колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер заявив, що від Китаю виходить "більш фундаментальний виклик" для США, ніж той, з яким стикався Вашингтон у свій час з боку СРСР.
"Альтернативою був би примус Китаю до постійної покірності у змові з Радянським Союзом і таким чином перетворення СРСР, і без того вже розвинену ядерну державу, в домінуючу державу Євразії при потуранні США. Але Китай, по суті, являє собою більш фундаментальний виклик для американської стратегії", - сказав Киссинджео в інтерв'ю журналу The National Interest.
Він підкреслив, що Сполученим Штатам важко передбачати політику Китаю, так як, "ми (США – прим. ред.) до цього не дуже здатні, оскільки не розбираємося в їхній історії та культури".
"Я вважаю, що їх мислення у своїй основі сіноцентричне (зосереджено на самому Китаї – прим. ред.). Але воно може мати наслідки, що стосуються всього світу. Тому виклик з боку Китаю - набагато більш тонка проблема, ніж була з Радянським Союзом. Радянська проблема була в основному стратегічною. А нинішня - культурна: чи можуть дві цивілізації, що не сходяться між собою в поглядах, у всякому разі, поки що, прийти до формули співіснування, яка забезпечує порядок у світі?", - говорить Він.
На даний момент між США і Китаєм існує напруженість в ряді аспектів, наприклад, у питаннях кібербезпеки.
Китай підозрюють у причетності до кібератак в червні, коли було викрадено величезну кількість персональних даних федеральних службовців. Тоді в результаті кібератаки хакери отримали дані про 4 млн державних службовців США. Міністерство внутрішньої безпеки повідомило, що на початку травня відбувся злам бази даних міністерства внутрішніх справ та планово-адміністративного управління адміністрації США. Розслідуванням цієї події займається ФБР. Китай відхрестився від цих звинувачень.
Раніше повідомлялося, що російські хакери проникли в електронну пошту президента США Барака Обами.
У травні представник Держдепартаменту Джефф Ратко підкреслив стурбованість Вашингтона так званої "великої гарматою" Пекіна – новою кіберзброєю, яку КНР використовує для здійснення DDoS-атак. Обама раніше постановив створити систему, яка б надала можливість Вашингтону накладати санкції на хакерів з інших держав.
Держсекретар США Джон Керрі заявив, що кібератаки є темою постійних дискусій з Китаєм, і вона знову буде піднята під час зустрічі президента Барака Обами з президентом КНР Сі Цзиньпинем у Вашингтоні у вересні.