UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кисельов і виробник "Буків" надали свої "аргументи" для зняття з них санкцій ЄС

Кисельову нібито не можна ставити "активну підтримку" політики Росії в Україні.

Генеральний директор МІА "Росія сьогодні", ведучий телеканалу "Росія-1" Дмитро Кисельов і російська оборонна компанія "Алмаз-Антей" звернулися в Суд Європейського союзу з позовами для оскарження попадання в санкційні списки, повідомляється в офіційному журналі Євросоюзу EUR-Lex.

"Алмаз-Антей" і Кисельов подали свої позови ще в кінці весни - 19 і 22 травня відповідно. В них містяться ідентичні вимоги: визнати недійсним рішення Ради Європи від 13 березня 2015 року про санкції щодо осіб та організацій, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.

Інтереси Дмитра Кисельова представляють британські юристи Тімоті Отті і Брайан Кеннели з Blackstone Chambers і адвокат Джон Линнекер з Dentons.

Наголошується, що Кисельову нібито не можна ставити "активну підтримку" політики Росії в Україні, так як він всього лише журналіст і не має достатнього впливу на події в Україні. Нібито санкції ЄС обмежують право Кисельова на свободу слова. Крім цього, в позові зазначається, що нібито немає ніяких доказів того, що Кисельов підтримував насильство, а також ніколи не заявляв про підтримку "відправлення російських військ в Україну".

У заяві "Алмаз-Антея" говориться, що Рада Європи не надала достатніх причин для включення компанії в санкційні списки з приводу ситуації в Україні, "з усією очевидністю допустила помилку" при розгляді критеріїв введення санкцій, порушив принцип пропорційності покарання і основні права позивача, в тому числі право на захист та право на захист у суді.

"Алмаз-Антей" об'єднує майже 50 підприємств з розробки та виробництва зенітних ракетних комплексів. Зокрема, компанія виробляє ЗРК "Бук".

Читайте також: Колишня пропагандистка Кремля виграла суд проти "фабрики тролів" - BBC

21 березня Європейський Союз оприлюднив прізвища ще 12 громадян Росії і України, проти яких введені санкції за дії по анексії Криму. Ім'я Кисельова також є у списку.

Нагадаємо, 22 червня Євросоюз продовжив санкції проти Росії на півроку. Формальне рішення про це було автоматично, без обговорення, прийнято Радою міністрів закордонних справ ЄС. На грудневому саміті Євросоюз знову повернеться до питання санкцій.

Проте кожна країна виходить зі своїх інтересів щодо питань продовження санкцій.

У зв'язку з цим "Дзеркало тижня. Україна" розпочинає проект "Викрадення Європи", присвячений дослідженню питань, з чого виходить та чи інша країна ЄС, формуючи своє ставлення до подій в Україні і оцінку дій Росії проти нашої країни.