UA / RU
Підтримати ZN.ua

Киргизія дала США один рік для закриття авіабази "Манас"

Закон про припинення оренди бази - Центру транзитних перевезень "Манас" - був прийнятий 91 голосом "за" при 5 голосах "проти".

Парламент Киргизії ухвалив закон, що вимагає від США закрити до 11 липня 2014 року військово-повітряну базу, розташовану в столичному аеропорту Манас.

США використовують її для доставки американських солдатів і вантажів в Афганістан.

Закон про припинення оренди бази - Центру транзитних перевезень "Манас" - був прийнятий 91 голосом "за" при 5 голосах "проти".

Авіабаза США була розміщена в Киргизії в 2001 році. Вона використовується для підтримки коаліційних сил в Афганістані, головна задача бази - повітряні перевезення пасажирів і вантажів в Афганістан і з нього, а також заправка палива в небі над Афганістаном.

База розташовується на території міжнародного аеропорту "Манас" поблизу Бішкека. У 2012 році в якості плати за її розміщення киргизька сторона отримала 60 мільйонів доларів.

Із закликами видворити базу з країни неодноразово виступали місцеві політики. Вони заявляли, зокрема, що даний об'єкт шкодить екології. У 2009 році керівництво республіки підтримало ці заклики, тодішній президент Киргизії Курманбек Бакієв підписав відповідний указ (передбачалося, що після його підписання американські військові залишать територію республіки протягом 180 днів). Згідно з поширеною версією, таке рішення офіційний Бішкек ухвалив у зв'язку з отриманням фінансової допомоги з Росії.

Пізніше, однак, киргизька влада переглянула свої плани. Влітку 2009 року стало відомо, що база в Киргизії залишиться. Вона була перейменована в "Центр транзитних перевезень", при цьому її функції та статус фактично залишилися колишніми.

Після зміни влади в Киргизії (в 2010 році в країні стався переворот, в результаті якого Бакієв був повалений і втік з країни) нове керівництво республіки зафіксувало позицію про виведення бази до 2014 року. !zn

Читайте також:

Президент Киргизії повідомив про твердий намір вступити у Митний союз

США після виведення військ планують зберегти в Афганістані дев'ять баз

Війська НАТО готують в Афганістані нову місію після 2014 року

Киргизія звинуватила Росію в тому, що та не платить за військові об'єкти