UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кіпр позбавив громадянства російського олігарха і його дітей

Всього Кіпр забрав "золоті паспорта" у 26 осіб.

Кіпрська газета Politis назвала імена бізнесменів, яких влада острова позбавила "золотих паспортів". Всього громадянства позбавили 26 осіб, 9 з яких - росіяни. Серед них олігарх Олег Дерипаска, двоє фінансистів і їх родичі. Російська редакція Forbes пише, що "золоті паспорта" Кіпр видає в обмін на інвестиції в економіку острова.

Олігарх Дерипаска, який посідає 30 позицію в рейтингу найбагатших людей Росії за версією Forbes позбувся кіпрського громадянства разом зі своїми двома дітьми. Серед інших росіян експрезидент "Єврофінанс Моснарбанку" Володимир Столяренко, його дружина і донька, а також колишній перший віцепрезидент цього ж банку Олександр Бондаренко, його дружина і двоє дітей.

У списку людей, яких Кіпр позбавив "золотих паспортів", також виявилися вісім камбоджійців, п'ятеро китайців, двоє кенійців, іранець і виходець з Малайзії.

В Кремлі вже назвали позбавлення Дерипаски кіпрського громадянства "внутрішніми справами середземноморської країни".

"Це внутрішня справа Кіпру", - сказав Пєсков.

Нагадаємо, 6 квітня 2018 року США ввели санкції проти 36 фізичних осіб і компаній з "кремлівського списку". У перелік потрапили сім олігархів, 17 високопосадовців , а також 12 державних і приватних компаній.

До санкційного списку потрапили бізнесмени Олег Дерипаска, Ігор Ротенберг, Кирило Шамалов, Віктор Вексельберг, Володимир Богданов, Андрій Скоч, сенатор Сулейман Керімов, а також міністр внутрішніх справ Володимир Колокольцев, голова Росгвардії Віктор Золотов, голова Роскомнагляду Олександр Жаров, голова ВТБ Андрій Костін, голова "Газпрому" Олексій Міллер, секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев та інші.

У списку компаній переважно структури Олега Дерипаски - крім "РусАла" і En+, це група "ГАЗ" , агрохолдинг "Кубань", Basic Element Ltd, B-Finance Ltd, "Євросибенерго", "Російські машини". До "чорного списку" також включені група "Ренова", NPV Engineering "Газпром буріння" Ігоря Ротенберга, "Ладога Менеджмент" Кирила Шамалова, державний Рособоронекспорт і банк РФК (належить "Рособоронекспорту" з "чорного списку"). Їхні активи у США заморожені, а американським компаніям і громадянам заборонено укладати з ними угоди.

9 квітня в "РусАл" повідомили, що санкції США поставили компанію перед загрозою технічного дефолту. Слідом за цим вартість цінних паперів UC Rusal на Гонконгській біржі впала більш ніж на 50%. З моменту оголошення санкцій капіталізація цього активу Дерипаски впала більш ніж на 3 млрд доларів.

Через сакнцій російський олігарх Дерипаска покинув ради правління En +, відмовився від контролю над концерном "РусАл", скоротив свою частку в холдингу En + з 70% до менш ніж 50%, а також вийшов з ради правління.

У січні 2019 року Міністерство фінансів США виключило з санкційних списків En + і "РусАл", але залишило в силі санкції проти Дерипаски.