UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кім порівняв економічні проблеми Північної Кореї з голодом 1990-х років

Експерти поки не знайшли жодних ознак масового голоду або гуманітарної катастрофи в КНДР.

Північнокорейський лідер Кім Чен Ин закликав до проведення ще одного "важкого маршу" для боротьби з серйозними економічними труднощами, вперше порівнявши їх з голодом 1990-х років, в результаті якого загинули сотні тисяч жителів КНДР, передає Associated Press.

Раніше Кім заявив, що його країна стикається з «найгіршою в історії» ситуацією через декілька факторів, включаючи пандемію коронавірусу, санкції та стихійні лиха минулого літа. Але це перший раз, коли він публічно провів паралель зі смертельним голодом.

Спостерігачі за Північною Кореєю не виявили жодних ознак масового голоду або гуманітарної катастрофи. Але коментарі Кіма як і раніше свідчать про те, наскільки серйозно він дивиться на нинішні труднощі, які, на думку іноземних спостерігачів, є найбільшим випробуванням його дев'ятирічного правління.

"Є багато перешкод і труднощів перед нами, і тому наша боротьба за виконання рішень восьмого партійного з'їзду не буде легкою прогулянкою", - цитує Кіма державне агентство ЦТАК. "Я прийняв рішення попросити організації "Робочої партії Кореї" на всіх рівнях, включаючи її Центральний комітет та секретарів осередків всієї партії, провести ще один важчий "важкий марш", щоб позбавити наш народ від труднощів", - сказав Кім.

Китайські дані показують, що торгівля Північної Кореї з Китаєм, її найбільшим торговим партнером і донором, скоротилася приблизно на 80% торік після закриття кордону Північною Кореєю в рамках жорстких пандемічних заходів.

Експерти кажуть, що у Північній Кореї немає іншого вибору, тому що великий спалах коронавірусу може мати важкі наслідки для її зламаною системою охорони здоров'я.

Заступник речника Міністерства об'єднання Південної Кореї повідомив журналістам в п'ятницю, що є кілька ознак того, що КНДР вживає заходів щодо полегшення контролю на своєму кордоні з Китаєм.

Північна Корея протягом багатьох років залежала від міжнародної допомоги після голоду в середині 1990-х років, який був викликаний втратою радянської допомоги, безгосподарністю і стихійними лихами. Точне число загиблих не ясно, але варіюються від сотень тисяч до 3 мільйонів чоловік.

Деякі експерти кажуть, що труднощі Північної Кореї, які продовжуються, не приведуть до голоду, тому що Китай цього не дозволить. Вони кажуть, що Китай стурбований навалою північнокорейських біженців та створення проамериканської, єдиної Кореї біля себе.

Коли Кім минулого місяця обмінявся повідомленнями з головою КНР Сі Цзіньпіном, а державні ЗМІ Північної Кореї заявили, що Сі висловив готовність "забезпечити народи двох країн кращим життям". Деякі аналітики розцінили це як свідчення того, що Китай незабаром надасть Північній Кореї вкрай необхідні харчі, добрива та інші постачання, які були значно скорочені на тлі закриття кордонів.