Для Північної Кореї першорядне значення має збереження панівного політичного ладу, а не зняття економічних санкцій з країни, заявив голова Державної ради КНДР Кім Чен Ин під час зустрічі з генеральним секретарем Центрального комітету Китайської комуністичної партії Сі Цзіньпіном, повідомляє японське видання Yomiuri Shimbun з посиланням на власні джерела.
"Ми не ставимо ідею зняття санкцій у першу чергу. На поточний момент для нас найбільш важливим є гарантія безпеки нашої політичної системи", – заявив Кім Чен Ин.
Крім того, північнокорейський лідер заявив про необхідність нормалізації процесу денуклерізаційних переговорів між Вашингтоном і Пхеньяном, зазначивши, що за миролюбної політики США необхідність наявності у КНДР ядерної зброї відпала б сама собою. Ця заява зустріла повну підтримку глави Китаю, який заявив про неприпустимість зміни політичного ладу в КНДР за допомогою військового або політичного втручання третіх країн.
Кім Чен Ин відвідав Пекін у січні цього року для консультацій із Сі Цзіньпіном перед самітом США-КНДР на рівні глав держав. Китай є "адвокатом" Північної Кореї на міжнародній арені та посередником у переговорах про ядерне роззброєння КНДР.
Під час саміту в Ханої Дональд Трамп і Кім Чен Ин не домовилися щодо денуклеаризації Північної Кореї, проте Кім заявив, що запевнив Трампа, що хоче "позбавитися своєї ядерної програми". Саміт США-КНДР завершили достроково, проте, за даними північнокорейських ЗМІ, Дональд Трамп і Кім Чен Ин встигли домовитися про нову зустріч.
Після саміту, 4 травня, Північна Корея запустила у східному напрямку кілька ракет малої дальності. Слідом за цим, в неділю, 5 травня, КНДР провела нову серію випробувань керованих тактичних ракет і навчальні стрільби реактивних систем залпового вогню.
Докладніше про саміт у Ханої читайте у матеріалі Наталії Бутирської "Високі ставки, низький результат" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".