UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кім Чен Ин вимагатиме приголомшливої ціни за допомогу Путіну у війні проти України – The Guardian

Майбутня зустріч у Владивостоці матиме нову конотацію.

Після багатьох років підтримки санкцій ООН, націлених на програму ядерної зброї Північної Кореї, Росія тепер звертається за допомогою до свого сусіда. Війна в Україні змусила Кремль переглянути свої відносини з Пхеньяном, оскільки він намагається отримати зброю для заміни своїх власних виснажених запасів, пише The Guardian.

Можлива зустріч Владіміра Путіна та Кім Чен Ина цього місяця у Владивостоці додасть геополітичного змісту символічній співпраці, яка розгорнулася між лідерами держав-ізгоїв за 18 місяців війни в Україні.

Читайте також: Росія і Північна Корея «активно» готують угоду про постачання зброї – Білий дім

Видання зазначає, що оскільки Росія швидко витрачає свої боєприпаси, очікується, що Путін розширить нещодавні дипломатичні обміни на високому рівні, включаючи візит до Північної Кореї його міністра оборони Сєргєя Шойгу, щоб забезпечити собі поставки північнокорейських артилерійські снаряди та протитанкові ракети.

Натомість Північна Корея сподівається отримати цінну іноземну валюту для продовження фінансування розробки міжконтинентальних балістичних ракет – її козиря в прагненні отримати поступки та визнання США як законної ядерної держави.

«Проте тісніші зв’язки між Москвою та Пхеньяном виходять за межі обміну зброєю. Зростаюча ізоляція Росії направила її в новому, тривожному напрямку, оскільки вона прагне побудувати єдиний фронт проти «ворожого» Заходу, який включає Китай і тепер, здається, Північну Корею та її мільйонну армію. Коли з'явилася інформація про можливу поїздку Кіма Чен Чен Ин до Владивостока, ЗМІ повідомили, що Північна Корея може взяти участь у спільних військово-морських навчаннях з Росією та Китаєм», - пишуть автори видання.

Читайте також: Китай та РФ блокують спроби Радбезу ООН вжити заходів проти провокацій Північної Кореї — Yonhap

Рішення Росії звернутися до Північної Кореї за озброєнням є ознакою швидкої зміни динаміки у відносинах між країнами з тих пір, як дід Кіма Кім Ір Сен заснував Північну Корею в 1948 році за підтримки Радянського Союзу.

Пізніше Північна Корея отримала підтримку з боку Пекіна та Москви під час Корейської війни 1950-1953 років і протягом десятиліть сильно залежала від радянської допомоги. Розпад Радянського Союзу в 1990-х роках спричинив смертельний голод на Півночі, від якого загинуло близько трьох мільйонів людей.

У роки після того, як Кім Чен Ин прийшов до влади після смерті свого батька Кім Чен Іра наприкінці 2011 року, і Москва, і Пекін підтримали санкції ООН, спрямовані на те, щоб змусити північнокорейського лідера відмовитися від балістичних ракет і ядерної програми.

Лише після того, як Північна Корея провела своє останнє ядерне випробування у 2017 році, Кім Чен Чен Ин узявся за налагодження стосунків, вперше зустрівшись з Путіним у 2019 році, коли надії на дипломатичний прорив щодо ядерної зброї після зустрічі Кім Чен Ина і Дональда Трампа не справдились.

Читайте також: Ядерна війна є неминучою — глава Міноборони КНДР

Видання нагадує, що у посланні до Путіна з нагоди національного дня Росії в червні цього року Кім Чен Ин пообіцяв «повну підтримку» свого режиму вторгнення в Україну та пообіцяв «триматися за руку» з російським лідером у їхній спільній меті побудувати «потужну державу». КНДР також є однією з небагатьох країн, які визнали «незалежність» українських регіонів, на які претендувала Росія.

Якщо зустріч відбудеться, Путін може зіткнутися з жорстким переговірником, вважає посол Великої Британії в Північній Кореї з 2006 по 2008 рік Джон Еверард. Він підкреслив, що Пхеньян знає, що Москва відчайдушно потребує боєприпасів, та додав, що Північна Корея вимагатиме «приголомшливо високої» ціни.

«Останній раз, коли бронепоїзд Кіма заїжджав до Владивостока чотири роки тому, його зустріли традиційною пропозицією солі та хліба. Але тривожна війна Путіна в Україні означає, що під час його наступного візиту подарунки приноситиме Кім», - резюмує аналітик видання.