UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кім Чен Ин та Путін обмінялися "вітальними посланнями", пообіцяли поглиблювати співпрацю між країнами 

Нещодавно Путін та Кім провели двосторонній саміт в РФ.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин і президент Росії Владімір Путін пообіцяли розвивати відносини між двома країнами, обмінявшись посланнями з нагоди 75-ї річниці встановлення дипломатичних зв'язків після двостороннього саміту минулого місяця. Про це повідомили державні ЗМІ Пхеньяна, пише Yonhap.

Кім висловив тверду впевненість у тому, що північнокорейсько-російські відносини в майбутньому неухильно розвиватимуться і вийдуть на новий рівень, у листі до Путіна, написало Центральне телеграфне агентство КНДР (ЦТАК).

Читайте також: США не виключають передачу зброї КНДР у Росію

Кім заявив, що він "дуже задоволений" тим, що мав "відверті і всебічні" дискусії з Путіним щодо "різнобічного розвитку" двосторонніх зв'язків під час зустрічі в РФ, яка викликала занепокоєння з приводу можливої угоди про постачання зброї між двома країнами.

Кім висловив сподівання, що Москва “переможе у боротьбі за зрив наполегливої гегемоністської політики імперіалістів і їхніх спроб ізолювати і придушити Росію".

Путін відповів, що саміт довів, що двосторонні відносини продовжують "позитивно розвиватися у всіх аспектах на основі славних традицій минулого".

За його словами, реалізація домовленостей саміту сприятиме "подальшому розширенню конструктивного двостороннього співробітництва в інтересах підвищення добробуту народів двох країн і забезпечення безпеки і стабільності" на Корейському півострові і в Північно-Східній Азії, повідомляє ЦТАК.

Читайте також: На кордоні КНДР та РФ спостерігається значна активізація залізничних перевезень — Yonhap

Північна Корея намагається зміцнювати солідарність з країнами, що протистоять Сполученим Штатам, і прагне поглибити зв'язки з Китаєм і Росією на тлі посилення співпраці у сфері безпеки між Сеулом, Вашингтоном і Токіо.

Радянський Союз встановив дипломатичні відносини з Північною Кореєю 12 жовтня 1948 року, визнавши Північну Корею як державу.

Тим часом Північна Корея підтвердила свою підтримку агресії Росії проти України, описуючи війну Москви як боротьбу за захист стратегічної безпеки та інтересів.

Читайте також: У Південній Кореї остерігаються нападу КНДР з використанням тактики ХАМАС проти Ізраїлю

Навіть cам факт зустрічі Кіма з Путіним та перспективи військово-технічного співробітництва РФ і Північної Кореї викликали серйозне занепокоєння у західних країн та азійських сусідів КНДР. Про те, «Чим для нас небезпечний Кім Чен Ин у гостях у Путіна», читайте в статті Наталії Бутирської.