Лідер КНДР Кім Чен Ин вперше з моменту свого офіційного перебування при владі здійснив зарубіжний візит. Із 25 по 28 березня він перебував у Пекіні, де провів переговори з главою КНР Сі Цзіньпіном, передає ТАСС.
Лідери країн під час зустрічі обговорили ситуацію у світі та на Корейському півострові зокрема. Кім Чен Ин в Пекіні заявив, що КНДР послідовно дотримується прагнення до денуклеаризації. Він зазначив, що ситуація на Корейському півострові поліпшується завдяки ініціативі його країни щодо зниження напруженості.
"Проблема денуклеаризації Корейського півострова може бути вирішена, якщо Південна Корея і Сполучені Штати будуть реагувати на наші зусилля, а також створювати атмосферу миру і стабільності. Зараз ситуація на Корейському півострові розвивається в правильному напрямку, Пхеньян виступив ініціатором, зробивши заходи з нормалізації напруженої ситуації для проведення діалогу про мир", - заявив лідер КНДР.
"Згідно із заповідями Кім Ір Сена і Кім Чен Іра, ми будемо докладати активних зусиль щодо денуклеаризації Корейського півострова. І ця позиція не може змінитися", - додав Кім Чен Ин.
Крім того, він вкотре заявив про готовність вести діалог із США і зустрітися на вищому рівні з президентом Дональдом Трампом.
Зі свого боку, Сі Цзіньпін наголосив, що Пекін буде сприяти безперервному зміцненню співпраці з Пхеньяном заради миру і захисту взаємних інтересів двох держав з метою підвищення добробуту їх народів, зміцнення миру і стабільності в регіоні.
"Нам потрібно приділити особливу увагу зміцненню контактів між представниками молоді Китаю і КНДР, успадкувати існуючі дружні традиції. Основи традиційної дружби Китаю і КНДР були створені і отримали подальший розвиток завдяки зусиллям старших поколінь вищого керівництва двох країн. Це наше спільне безцінне надбання", - зазначив глава КНР.
16 березня міністр закордонних справ КНДР Рі Ен Хоприбув з дводенним візитом до Швеції, щоб підготувати фундамент для переговорів американського президента Дональда Трампа з лідером КНДР Кім Чен Ином.
Президент США Дональд Трамп погодився на пропозицію лідера КНДР Кім Чен Ина провести зустріч, однак не повідомив про точну дату.
Раніше Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї і ракет, якщо Сполучені Штати почнуть з ними переговори. Також КНДР спочатку чекає, що будуть усунені військові погрози у відношенні країни, і вона отримає гарантії безпеки.