UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кім Чен Ин пообіцяв запустити більше супутників-шпигунів

Північнокорейський лідер також вкотре погрожував Південній Кореї.

Лідер КНДР Кім Чен Ин після невдалої спроби запуску чергового розвідувального супутника заявив, що розгортання супутників-шпигунів необхідне для захисту суверенітету Північної Кореї. Про це повідомляє Bloomberg.

Читайте також: КНДР може готувати військові провокації напередодні виборів у США, за наполяганням Путіна — NBC News

Під час виступу Кім сказав, що запущена в понеділок, 28 травня, ракета, яка мала вивести на орбіту супутник-шпигун, зазнала невдачі через несправність двигуна.

“Володіння військовим розвідувальним супутником є необхідною умовою і має важливе значення для нашої країни, для подальшого зміцнення стримування і захисту національного суверенітету”, - цитують Кіма державні ЗМІ КНДР.

Кім має намір запустити три супутники-шпигуни у 2024 році. Вони можуть допомогти КНДР стежити за американськими військовими в регіоні та покращити її здатність завдавати ударів по цілях у міру того, як країна модернізує свій арсенал ядерної зброї.

Після повідомлення Північної Кореї про намір запустити супутник у понеділок Південна Корея влаштувала демонстрацію сили, відправивши близько 20 військових літаків у небо біля кордону зі своїм сусідом.

Кім заявив, що Південна Корея грає з вогнем, і цей крок не можна ігнорувати. Він також повторив, що КНДР зробить усе можливе, аби посилити військове стримування проти “американських імперіалістів та їхніх маріонеток” у Сеулі.

Читайте також: Око за око: КНДР запустила у напрямку Південної Кореї повітряні кулі зі сміттям

Це була четверта спроба Північної Кореї запустити супутник-шпигун з минулого року, три з яких закінчилися невдачею. Запуск у листопаді минулого року успішно вивів супутник на орбіту.

Залишається з'ясувати, чи був якийсь вплив з боку РФ на розробку нового двигуна, який почали використовувати після того, як російський диктатор Владімір Путін на саміті з Кімом пообіцяв допомогти КНДР з космічною програмою. Північна Корея передає Росії зброю для війни проти України в обмін на допомогу від РФ у сприянні розвитку північнокорейської армії та економіки. 

Військово-технічне співробітництво Москви та Пхеньяна подовжує здатність РФ затягувати війну проти України та збільшує військову напругу на Корейському півострові. Про те, як реагувати на цей виклик — читайте у статті Наталії БутирськоїКорейські ракети для Росії. Чим Путін заплатив КНДР і як це загрожує Україні”.