Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин висловив рішучість виконувати домовленості, досягнуті на зустрічі з президентом Росії Владіміром Путіним минулого місяця, під час переговорів з міністром закордонних справ РФ Сєргєєм Лавровим у Пхеньяні. Про це повідомляє Reuters.
Минулого місяця Кім здійснив рідкісну поїздку до Росії, під час якої запросив Путіна до Пхеньяну і обговорив військову співпрацю, в тому числі щодо супутникової програми Північної Кореї, а також війну РФ проти України.
Незабаром після зустрічі Кіма з Путіним до КНДР прибув Лавров.
Кім і Лавров обговорили шляхи посилення співпраці для активного реагування на регіональні та глобальні проблеми на основі "міцних політичних і стратегічних відносин довіри". Також Лавров передав Кіму вітання від Путіна, повідомили державні ЗМІ КНДР.
Кім пообіцяв "розробити стабільний, перспективний, далекосяжний план відносин між КНДР і Росією в нову епоху, сумлінно виконуючи домовленості і просуватися вперед у справі побудови могутньої держави", повідомило ЦТАК (Центральне телеграфне агентство КНДР).
Міністр закордонних справ Північної Кореї і Лавров підписали план обмінів на 2024-2025 роки, а також провели окремі переговори щодо подальших кроків за підсумками зустрічі Путіна з Кімом і вивчення можливостей розширення співпраці в галузі економіки, культури, передової науки і техніки, написало ЦТАК.
Міністри також обговорили, як вивести двосторонні зв'язки "на вищий рівень".
"Обидві сторони провели поглиблений обмін думками щодо активізації спільних дій з низки регіональних і міжнародних питань, включаючи ситуацію на Корейському півострові і в регіоні Північно-Східної Азії, та досягли консенсусу в поглядах на них", - написали ЗМІ КНДР.
Лавров залишив Пхеньян після завершення зустрічей.
На прийомі після прибуття до Пхеньяну в середу, 18 жовтня, Лавров подякував Пхеньяну за "непохитну і принципову підтримку" Росії у війні проти України, а також запевнив у "повній підтримці і солідарності" з КНДР, згідно з повідомленням Міністерства закордонних справ РФ.
Росія і Північна Корея намагаються налагодити тісніші зв'язки на тлі того, що вони вважають ворожим і агресивним західним табором на чолі з США.
Сеул і Вашингтон висловили занепокоєння з приводу розширення відносин між Москвою і Пхеньяном, а США активізували військові навчання з Японією у відповідь на зростання військових загроз з боку Північної Кореї.
В окремому коментарі ЦТАК розкритикувало розгортання США стратегічних засобів, включаючи бомбардувальник B-52 і винищувач F-22 Raptor, а також проведення спільних навчань.
Ці засоби стануть "першими об'єктами знищення", якщо будуть виявлені ознаки будь-якого нападу на Північну Корею, йдеться у публікації, і зазначається, що країна вже запровадила "політику ядерної сили, яка дозволила необхідні процедури дій".
"Це навмисні кроки США, що провокують ядерну війну. Тепер, коли США і бандити Республіки Корея вчинять провокацію ядерної війни проти КНДР, КНДР здійснить відповідні заходи", - написало ЦТАК.
Раніше повідомлялося, що Пхеньян передав Москві понад тисячу контейнерів з військовою технікою та боєприпасами для використання проти України. Також супутникові знімки показали значний сплеск залізничного руху вздовж кордону між Північною Кореєю і Росією.
Навіть cам факт зустрічі Кіма з Путіним та перспективи військово-технічного співробітництва РФ і Північної Кореї викликали серйозне занепокоєння у західних країн та азійських сусідів КНДР. Про те, «Чим для нас небезпечний Кім Чен Ин у гостях у Путіна», читайте в статті Наталії Бутирської.