UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кім Чен Ин не поспішає виконувати свою обіцянку зруйнувати найбільший ядерний полігон КНДР - ЗМІ

Група, яка займається моніторингом ядерних об'єктів Північної Кореї, заявляє про відсутність будь-яких ознак демонтажу полігонів.

Лідер КНДР Кім Чен Ин пообіцяв зруйнувати полігон, який використовувався корейськими військовими для випробувань двигунів ракет великої дальності, якими Північна Корея раніше погрожувала США, повідомляє інформаційне агентство Reuters.

"Голова Кім пообіцяв, що Північна Корея незабаром знищить стенд для випробувань ракетного двигуна", - розповів на умовах анонімності агентству чиновник.

Джерело повідомило, що імовірно, мова йде щодо космодрому Сохе, який Північна Корея використовувала для випробування рідкопаливних двигунів для своїх балістичних ракет великої дальності. За підсумками тих випробувань Пхеньян заявив, що його ракети можуть долетіти до США і вразити цілі на їх території.

При цьому група 38 North, яка базується в США і відслідковує все, що відбувається у Північній Кореї, повідомила наприкінці минулого тижня, що не виявила жодних ознак будь-якої діяльності з демонтажу Сохе або будь-якого іншого випробувального полігону.

"Сполучені Штати будуть продовжувати уважно стежити за цим об'єктом, оскільки ми просуваємося вперед у наших переговорах", - сказав агентству чиновник.

Про північнокорейський космодром Сохе, розташований у Тунчхан-рі, відомо не багато.

Повідомлялося, що він був створений у 2008 році і має науково-дослідні установи, розташовані поблизу для розробки ракет, а також вежу для балістичних ракет. Полігон в основному використовується для тестування великих двигунів "Пектусан", побудованих для ракет дальньої дії, таких як Hwasong-15.

Напередодні саміту Північна Корея оголосила про припинення тестування міжконтинентальних балістичних ракет, а також закрила полігон для випробувань ядерної бомби. Однак посадові особи США попередили, що такі дії є оборотними.

Відповідаючи на питання про те, чи зробила Північна Корея що-небудь для денуклеаризації з часу саміту, міністр оборони США Меттіс відповів, що це тільки початкова стадія процесу і рано ще про це говорити.

"Ні, я не знаю про це. Я маю на увазі, очевидно, що це сама початкова стадія процесу. Докладні переговори не почалися. Я б не чекав цього на даному етапі", - підсумував глава Пентагону.

Нагадаємо, 7 червня Північна Корея завершила роботи по ліквідації основного ракетного полігону Іхарі, який призначався для випробування двигунів балістичних ракет. А 24 травня Північна Корея завершила демонтаж свого єдиного ядерного полігону Пхунгері, зокрема підірвала тунелі для випробувань. Руйнування, які почалися в травні, проводилося з допомогою низки вибухів протягом декількох годин.

За закриттям полігону, яке тривало приблизно дев'ять годин, журналістам дозволили спостерігати з США, Великобританії, Росії, Китаю і Південної Кореї, проте міжнародних експертів на місце не допустили.

12 червня в Сінгапурі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США взяли на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Однак, санкції проти КНДР залишаються в силі.

Детальніше про саміт США - КНДР читайте в матеріалі: "Історичний саміт у Сінгапурі. Як пройшла зустріч Трампа та Кім Чен Ина і про що вони домовилися", а також у статті Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха або тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".