UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кім Чен Ин назвав Південну Корею законною ціллю

Від початку року КНДР збільшила число погроз на адресу сусідів.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що має законне право знищити Південну Корею, виступивши із новою погрозою після того, як  на початку року виключив концепцію мирного об’єднання з національної політики своєї держави, пише Bloomberg.

Під час візиту до Міністерства оборони на святкування річниці заснування армії Кім Чен Ин заявив, що «маріонетки» Південної Кореї відкинули зусилля Пхеньяна щодо співпраці та прагнуть поглинути свого сусіда, повідомило в п’ятницю офіційне корейське центральне інформаційне агентство.

За його словами,  правильно назвати Південну Корею «основним ворогом», і, виходячи з цієї закономірності, «її можна атакувати та знищити в будь-який час».

Читайте також: КНДР за допомогою кібератак могла отримати мільярди доларів на розвиток ядерної програми — спостерігачі ООН

Днем раніше KCNA повідомила, що парламент Північної Кореї скасував закони про економічну співпрацю з Південною Кореєю. З початку року режим Кіма розгорнув кампанію тиску на Південну Корею з використанням випробування крилатих ракет, погрозливих висловлювань на адресу Сеула та знесення пам’ятника в Пхеньяні, який символізував надії на об’єднання.

Уряд президента Південної Кореї Юн Сук Йоля заявив, що вважає, що Північна Корея намагатиметься підвищити свій авторитет напередодні парламентських виборів у квітні. Консервативна партія Юна «Народна сила», яка підтримує військову співпрацю зі США та жорстку позицію щодо Пхеньяна, намагається відібрати контроль над органом у опозиційної Демократичної партії, яка виступає за зближення з Північною Кореєю.

Відмовляючись від старої концепції возз’єднання, північнокорейський лідер Кім Чен Ин, вочевидь, намагається підвищити ставки та створити ілюзію невідворотності війни. Одним із чинників ризику є російсько-північнокорейське співробітництво, яке може підштовхнути КНДР до агресивніших дій. “Чи готується Північна Корея до війни?” — відповідь на це питання читайте в статті Наталії Бутирської.