Кількість підтверджених випадків коронавіруса збільшується і продовжує поширюватися за межами Китаю.
У середу, 29 січня, за даними органів охорони здоров'я, інфекція в материковому Китаї досягла 5 974 осіб, що в цілому перевищує епідемію епідемії сарс 2002-03 р.р., в якій загинуло майже 800 людей у всьому світі, повідомляє китайське видання South China Morning Post.
Таким чином, на початок доби 29 січня, з урахуванням всіх підтверджених випадків в усьому світі, було зареєстровано 6052 осіб, що заразилися коронавірусом.
Оголошено, що число загиблих від нового коронавіруса зросло до 132, при цьому 840 нових підтверджених випадків були зареєстровані в провінції Хубей, де було виявлено спалах.
Всі випадки смерті від нової коронавірусної інфекції були зареєстровані в материковому Китаї: 125 осіб у Хубей і сім в інших провінціях. Близько 3300 осіб госпіталізовано в Хубей, і понад 20 тисяч осіб перебувають на лікуванні.
Тибетський автономний округ повідомив про можливий випадок зараження. Якщо це підтвердиться, це буде перший випадок в Тибеті, і це буде означати, що вірус досяг кожної провінції, району та муніципалітету в Китаї.
Кількість смертей від нового коронавіруса продовжує зростати, і, швидше за все, буде повідомлятися про більшу кількість смертей. Згідно з повідомленнями місцевих властей, більшість померлих пацієнтів були старше 60 років і мали різні захворювання.
Побоювання з приводу передачі вірусу від людини людині посилилися в середу після того, як було зареєстровано більше таких випадків за межами материкового Китаю. Також відмічені випадки зараження в інших країнах - Німеччині, Малайзії, Канаді.
Чжун Наньшань, один з провідних китайських експертів з респіраторних захворюваннь, заявив у вівторок, що спалах ще не досяг свого піку і що він очікує, що це відбудеться протягом тижня - 10 днів, додавши, що "не повинно бути масового збільшення після цього".
Однак вчені університету передбачили, що число інфекцій у п'яти мегаполісах - Пекіні, Шанхаї, Гуанчжоу, Шеньчжені і Чунціні - досягне піку в період з кінця квітня до початку травня.
У вівторок в Гонконзі експерт з інфекційних захворювань професор Юен Квок-юнг заявив, що міські дослідники розробили вакцину для коронавіруса, але потрібен час для її тестування. Вчені з материкового Китаю та Сполучених Штатів також брали участь у створенні вакцини.
Побоювання щодо смертоносного коронавірусу, що вирує в Китаї, не вплинули на правила, що стосуються імпорту з азіатської країни.
За словами представника митної служби, в даний час "немає проблем" з імпортом китайських товарів, передає Alаrabiya.
"Враховуючи митні перевірки, що проводяться як країнами-експортерами, так і країнами-імпортерами, поки немає наукових даних, які свідчать про те, що продукти, що імпортуються з Китаю, можуть містити новий коронавірус. Вважається, що китайські продукти безпечні для використання", - сказав представник посольства Китаю в Саудівській Аравії Фен Кай.
У західних соціальних мережах деякі користувачі закликають бойкотувати китайські товари, оскільки споживачі побоюються, що вірус може передаватися через контакти з продуктами, імпортованими з азіатського гіганта.
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) та Міністерство охорони здоров'я України не давали рекомендацій відмовитися від вживання бананів і отримання посилок з китайських торгових майданчиків, таких як AliExpress, для запобігання розповсюдження і зараження китайським коронавірусом, повідомив генеральний директор Директорату громадського здоров'я МОЗ Андрій Скіпальський.